Telden Bisiklet Kolye Yapımı

Takı Tasarımı

Dilediğiniz kolye tasarımı evde boş vaktinizde yaparak farklı ve güzel modeller üretebilirsiniz. Bu şekilde hem boş vakitlerinizi değerlendirmiş olursunuz hem de yeni takılar edinirsiniz.

Telden Bisiklet KolyeTelden Bisiklet Kolye Yapımı; öncelikle bu kolye örneği yapılışı hem kolay hem de kolye haricinde aksesuar olarak kullanabileceğiniz bir tasarımdır. Öncelikle çelik tel alarak yaklaşık 30-40 cm. uzunluğunda kesiyorsunuz. Sonrasında dilediğiniz renk iki renk düğme seçerek ilkinin deliğinden ikiye katladığınız çelik teli geçirip yaklaşık 6-7 cm. bırakarak ikiye katlıyorsunuz. Ardından düğmenin diğer deliğinden geçirerek sıkıca çekip büküyorsunuz. Kalan parçadan 3,5 cm. kalacak şekilde kesip 6 kere büküyorsunuz. İki ucu da açıkta kalmayacak şekilde bisikletin ön gidon kısmı için yarım ay şekli veriyorsunuz. Sonra yine aynı uzunlukta çelik tel keserek ikiye katlıyorsunuz ve bisikleti gidonunun aşığı kısmında bükerek doluyorsunuz. Açık olan ucundan bir düğme daha geçiriyorsunuz ve teli bir delikten sonra kıvırarak düğmenin diğer deliğinden geçiriyorsunuz. Teli bisikleti gidonuna çapraz olarak 2 kere dolayarak sonra teli çektiğiniz düğmenin arasından geçiriyorsunuz. Son olarak kalan kısmı yuvarlak bir şekilde döndürerek bisikletin koltuğunu oluşturuyorsunuz. Bitirdiğinizde koltuğa ve ön kısmı kolye halkası takarak bir zincir veya deri üzerine geçirerek kullanabilirsiniz.

Bu kolye tasarımını yaparken kullanacağınız çelik teli kolay bükülebilen tel şeklinde ve siyah olarak almanız sizin için daha iyi olacaktır.

 

videolu anlatım ;