Şık Kolye Yapımı

Kadınlar, kıyafetlerini şık aksesuar ve takılarla süslemeyi çok severler. Her yerde bulabileceğiniz sıradan takı modellerinden bıktıysanız ve kıyafetlerinizi tamamlamak için şık bir kolye modeli arıyorsanız; sade kıyafetlere hareket katabilecek basit yapımına rağmen oldukça kaliteli ve modern görünen bu kolyeyi tercih edebilirsiniz. Üstelik bu kolye için size gereken malzeme sadece iki farklı renkte kurdele! Seçeceğiniz uyumlu iki renkte kurdeleyi alıp kolyenizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Kurdeleleri alın ve ikinci görselde görüldüğü gibi ikiye katlayarak bir düğüm atın ve kolyeyi yapmaya başlayın. Üçüncü görseldeki gibi kurdeleleri dört ayrı parça olarak alın ve örme adımlarını izleyerek kolyeyi oluşturun. Parmağınızı araya koyarak kurdeleleri dörtlü olarak örün.

Bu örme işlemini yaparken, kurdelelerin bir rengi daima diğerinin içinden geçmeli. Aşağıda görüldüğü gibi iç içe dörtlü ördüğünüz kurdelelere sürekli üst üste gelecek şekilde aynı işlemi yapın. Bir renk kurdelenin bir ucunu alıp ötekini üstünden geçirin, bir diğer ucunu da bir alttan bir üstten olarak birbirinin altından geçirin.

 

Sürekli aynı işlemi tekrarlayın ve dilediğiniz uzunluğa gelince örme işlemini bırakıp düğüm atın, düğüm attığınız yerde bir parça kurdele kalmasına dikkat edin ki buradan kolyeyi bağlayarak kullanabilesiniz. Bu kolyeyi yaparken dikkat etmeniz gereken nokta; kurdelelerin hiç havada kalmadan sürekli bir diğerinin bir altından bir üstünden geçmesi. Örme işlemi bitince kolyeniz de bitmiş olacak.

İşte kolyeniz hazır! Artık bu şık kolyeyle herkesi kıskandırabilirsiniz. Ayrıca bu kolyeyi döndürerek farklı formlara getirip de kullanabilir, farklı renklerle sürekli kıyafetlerinize uygun kolye modelleri yapabilirsiniz.