Saksı Kolye Yapımı
25 Haziran 2015
ornek

Saksı Kolye Yapımı

Artık havalar düzeliyor ve bahar geldi. Uzayan günler, kendini iyice gösteren güneş ışıkları, yavaş yavaş çıkartılmaya başlanılan baharlık ve yazlık...

Artık havalar düzeliyor ve bahar geldi. Uzayan günler, kendini iyice gösteren güneş ışıkları, yavaş yavaş çıkartılmaya başlanılan baharlık ve yazlık kıyafetler… Bahar aylarının dinamiğine uygun olan canlı renklerde aksesuarlar ve bahar çiçeklerinin yer aldığı objeler yine evlerimizde ve dolaplarımızda yerlerini almaya başladı. Yapımı oldukça basit olan bu saksı kolye modeli, bahar aylarının enerisiyle uyum içinde olacak bir aksesuar olarak kullanabileceğiniz, hoş bir tasarım. Böyle canlı ve bahara yakışan farklı tasarımlar, güzel havalarla birlikte sizin enerjinizi de etkieyecek ve daha neşeli olmanızı sağlayacaktır. Kolay bulunan malzemeleriyle ve sonucunda alacağınız memnuniyetle bu tasarım çok hoşunuza gidecek. İşte size lazım olan malzemeler:

Malzemeler:

-Küçük saksı formunda bir obje, (Takı tasarım ürünleri satan hobi marketlerde bu küçük saksılardan bulabilirsiniz. Bulamazsanız; eskiden evlerde çok kullanılan bir dikiş aksesuarı olan yüksükler de iyi bir alternatif olabilir.)
-Zincir, (Boynunuza göre doğru uzunlukta olan, ince bir zincir tercih edin.)
-Akrilik boya,
-Bir parça yapay çimen ve çiçek,
-Güçlü bir yapıştırıcı.

il-570xn-208017248 Saksı-askısı-yapalım-mı saksibitki Saksı-Kolye-Yapımı-4

İlk olarak güçlü yapıştırıcı yardımıyla zinciri, saksının iki kenarına karşılıklı olarak yapıştırın. Eğer silikon gibi kıvamlı olan bir yapıştırıcı tercih ediyorsanız; saksının yarısını biraz geçecek şekilde yapıştırıcıyı içine sıkın ve hem zinciri tutacak, hem de diğer süslemeler için zemin oluşturacak bir detay elde edin.

 

Ardından saksının dış kısmını, seçtiğiniz renkteki boya yardımıyla düzgün bir şekilde boyayın ve kurumaya bırakın. Saksı tamamen kuruduktan sonra alıp son süsleme işlemlerine geçebilirsiniz. Az önce yapıştırıcıyla oluşturduğunuz zeminin üstüne biraz daha yapıştırıcı sürün ve yapay çimenden saksının içine sığacak boyutta bir parça alarak yapıştırıcının üstüne iyice yapıştırın. Ardından ara ara görünecek şekilde küçük çiçek dallarınızı da aynı şekilde yapıştırın. Dilerseniz; dekoratif kalemlerle ya da ince bir fırça ve renkli boyalar kullanarak saksının dış kısmına renkli şeritler, kalpler, kelebekler vs. çizerek daha dekoratif bir görünüm de elde edebilirsiniz.

 

Çiçekli saksınız bitti bile; baharın gelmesiyle birlikte her yerde açan çiçekler artık kolyenizde de açmış oldu. Bu harika tasarım, bahar aylarına çok yakışan ve canlı renkli, desenli kıyafetlerinizle uyum sağlayan bir tasarım olacak.

 

Etiketler:

Bir Yorum Bırak