Plastik Kolye Yapımı
2 Temmuz 2015
ornek

Plastik Kolye Yapımı

Kadınlar için takıların önemi büyüktür. Her zaman sade kıyafetlere hava ve renk katan takıların en çok tercih edileni de kolyelerdir....

Kadınlar için takıların önemi büyüktür. Her zaman sade kıyafetlere hava ve renk katan takıların en çok tercih edileni de kolyelerdir. Farklı takı tasarımlarını tercih ediyorsanız, ruhunuzu farklı tasarımlar yoluyla yansıtmak istiyorsanız; bu basit ama çok farklı görünen kolye yapımı çok hoşunuza gidecek. Üstelik bu kolyenin ana malzemesi; renkli mika bardaklar. Şeffaf ve renkli mika bardaklardan edinmeniz ve biraz da takı tasarım malzemesine sahip olmanız yeterli olacaktır. Bir adet plastik renkli mika bardak, kolye zincirleri ve takı tasarım pensi elde ettiğiniz takdirde bu kolyenin yapımına  başlayabilirsiniz.

İlk olarak mika bardağı parçalara ayırın. Elle de yapılabilecek bu işlem için elinize zarar gelmemesi adına makas gibi sert bir cisim de kullanabilirsiniz. Çeşitli parçalara ayırdığınız mika bardağın bu parçaları, kolyenizin boncukları görünümünde olacak.

boncuklu-uzun-bileklik-yapimi-600x645 dugmelerden-bileklik-yapimi farkli-orgu-teknigiyle-bileklik-yapimi-600x746 Picnik-collage

Bu parçaları bir fırın tepsisine gelişi güzel koyun ve çok kısık derecede, çok kısa bir süre ısıtın. Isınan mika parçalar biraz erimeye ve delik delik görünmeye başlayacaktır; bu görünümü gördüğünüz an mika parçaları hemen fırından alın. Renkli ve farklı boncuklarınız hazır: şimdi sırada kolye halkalarını boncuklara takarak kolyeyi oluşturmak var. İlk olarak hazır bir kolye zinciri elde edin ya da kendiniz halkalardan da yapabilirsiniz. Ardından bu mika parçaların üstünde beliren deliklerden dışa en yakın olanına bir adet halka geçirin ve bu halkayı da zincirde bir halkaya denk gelecek yere sokarak, pens yardımıyla iyice sıkın. Her mika parça için aynı işlemi yapın. Her halkala bir halka takılacak şekilde bu işlemi tekrarladıktan sonra kolyeniz bitmiş olacak. Bu kadar basit yapılan ama görsel olarak özel tasarım kolye modellerine taş çıkaracak olan kolyeniz, her kıyafetinizle uyum sağlayacak ve kombinlerinize hareket kazandıracak!

Dilerseniz yine aynı yöntemle başka renk parçalar elde edip, aşağıda gördüğünüz gibi tek kolye ucu olacak şekilde bir model de tasarlayabilirsiniz.

Etiketler:

Bir Yorum Bırak