Merdiven Bileklik Yapımı

Takı Tasarımı

Takı tasarımlarınızı kendiniz yaparak evde birçok farklı model üretebilirsiniz. Hem boş vakitlerinizi değerlendirmiş olursunuz hem de değişik takı tasarımları öğrenirsiniz.

Merdiven Bileklik YapımıMerdiven Bileklik Yapımı; öncelikle bu bileklik için gerekli olan malzemeler 6 mm. Siyah çek kristali, kilit (papağan denilen), dilediğiniz farklı bir uç,  3 cm. zincir, 3 cm. kancalı çivi, misina gerekmektedir. İlk olarak misinayı kolye boyunca biraz uzun olacak şekilde alıyoruz. Misinanın tek ucunda geçirilerek ortaya alınır. Ardından bit iki uçtan takılır ve kilit sıkıştırılır. Kancalı çivilerden alınır ve üzerine 4 tane çek kristali geçirilerek diğer açık ucu kıvrılır. Misinanızın 2 ucuna 3’er tane bir küçük boy kristal takıyorsunuz. Kancalı çivi ile boncukları bileğinizin etrafından dolanacak kadar yapmanız gerekmektedir. Bunun sonrasında kıvırdığınız deliklerden misinanın uçlarını geçiriyorsunuz. Her taktığınız kancalı çivi kristallerinin arasına 2 tane küçük kristal takarak sonuna kadar devam ediyorsunuz. Sonuna geldiğinizde ise yine 3’er tane küçük boy kristal takıyorsunuz ve ucunu bit ile birleştirin. Son adımda ise 3 cm. zinciri de misina ucuna geçirin ve uçları tekrar bitin içinden geçirerek sabitleyin. Biti pens ile sıkıştırın ve misinanın çıkmamasını sağlayın. Dilediğiniz bir ucu da zincirinize geçirebilir, farklı bir hava kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Yapımı oldukça kolay olan bu bilekliği dilediğiniz her kıyafet üzerine kullanabilirsiniz. Tercih ederseniz de farklı renk kristaller ile de yapabilirsiniz.

 

videolu anlatım ;