Hayalet Kolye Yapımı
5 Aralık 2015
ornek

Hayalet Kolye Yapımı

Takı Tasarımı Günümüzde kendi imkanlarımız ile takı tasarımları yapmak oldukça şık ve güzel takıların üretilmesini sağlamaktadır. Sizde boş vakitlerinizde kendi...

Takı Tasarımı

Günümüzde kendi imkanlarımız ile takı tasarımları yapmak oldukça şık ve güzel takıların üretilmesini sağlamaktadır. Sizde boş vakitlerinizde kendi takılarınızı tasarlayarak birçok farklı model yapabilirsiniz.

Hayalet Kolye Yapımı; öncelikle bu kolye modelinin yapımı için pens, en ince olan misina, kolye klipsi, klipsi geçirebilmek için halka ve 2 adette bit gerekmektedir. İlk olarak boynunuzun ölçüsüne göre misinayı kesin. Misinanı bir ucuna bit denilen ve misinayı sıkıştırmak için kullanılan küçük demir parçayı geçirin. Sonra ucunu kıvırın ve klipsin içinden geçirin ve taktığınız bitin içinden tekrar geçirerek pens ile sıkıştırın. Fazla kalan misinayı kesin ve hafifçe çakmakla yakın. Aynı işlemi diğer uç kısmada uygulayın. Diğer ucu kapatmadan önce sevdiğiniz bir kolye ucunu misinaya takarak hayalet kolyenizi elde etmiş oluyorsunuz.

Videolu anlatım ;

Kaynakça : Hülya TOSUN

 

Bir Yorum Bırak