El Yapımı Takı Fikirleri

Hem kolye ucu hem de broş olarak kullanabileceğimiz bir parçayla başlayalım.

Gördüğünüz gibi, hem özenli hem özensiz yapılmış bölümleri var. Kenarlarındaki kıvrımlar özenle yapılmış. Ancak içine mavi boncukların oturtulduğu kısım ise biraz dağınık. Kasten böyle yapıldığı belli. Siz de böyle bir parça yaptığınızda arkasına bir iğne takıp broş olarak kullanabilir ya da kolyenizin ucuna takabilirsiniz.

Boncuklu KolyeBoncuklu Kupe Farkli Kupe Yesil Tasli Kolye Zincirli Kolye

Altın sarısı rengindeki küpe çivilerini koyu renkli yuvarlak taşlara dolayarak bileğinizin uzunluğunca ilerleyin. Uçlarına yine aynı renkte klips ve halka takın.

Boncuklu Küpe

Burada ise tekdüze bir sırada yapılmış zincir ile gösterişli bir kolye ucu birleştirilmiş.

Zincirli Kolye

Bu küpeyi yapmaya alttan başlayın. Orta kalınlıkta bir teli gösterildiği gibi kıvırın. Bir küpe çivisine öncelikle sarmal hale getirilmiş başka bir halkayı takın. Burası küpenin üst kısmı olacak. Onun altına boncuğunu yerleştirin. Küpe çivisini kapatın ve az önce kıvırdığınız telle birleştirin. Üst tarafına da küpe klipsini ekleyin.

Farklı Küpe

Yeşil boncuklar ve bronz renkli tellerle yapılmış, uzun bir kolye. Kolyenin ucu en zahmet gerektiren yer. Geri kalan zincir tarafı ise aynı sırayla ilerliyor. Sonsuz işaretine benzeyen halkaları birleştirip eşit aralıklarla yeşil halkaları yerleştiriyorsunuz. Kolye ucu biraz daha karışık. Daha kalın telleri kıvıra kıvıra ilerleyip büyük bir gövde oluşturuyorsunuz. Eğer hazır bir aparat bulursanız onu da alabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra büyük ve yeşil taşı gövdeye yapıştırabilirsiniz. Son olarak da zincirin uçlarını kolye ucuna bağlamak kalıyor.

Yeşil Taşlı Kolye