Borulardan Takı Organizeri Yapımı
21 Haziran 2015
ornek

Borulardan Takı Organizeri Yapımı

Farklı tasarım çeşitleri, son yıllarda iyice kendini göstermeye başladı: Endüstriyel dekorasyon da bunlardan biri. Daha çok endüstriyel malzemelerle yapılan, metal...

Farklı tasarım çeşitleri, son yıllarda iyice kendini göstermeye başladı: Endüstriyel dekorasyon da bunlardan biri. Daha çok endüstriyel malzemelerle yapılan, metal ve ahşabın bol bol kullanıldığı, farklı ve dikkat çekici tasarımlar içeren bu dekorasyon çeşidi son zamanların en çok dikkat çeken dekorasyon çeşitleri arasında yer alıyor. Bu dekorasyon stiline uyum sağlayabilecek, farklı ve modern bir takı organizeri arıyorsanız; borulardan yapılan bu takı organizerini çok beğeneceksiniz. Duvarda farklı bir dekor objesi görevi de görebilecek olan bu organizer, tüm takılarınızı toparlayabilecek bir model. İşte borulardan takı organizeri yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesi:

Malzemeler:

-2 adet 30-40 cm civarı uzunlukta boru, 2 adet ondan birkaç cm daha kısa boru, (Borular metal olmalı; eğer metal boru bulamazsanız ince plastik borulardan satın alıp onları metalik boyalarla boyayarak da aynı etkiye ulaşabilirsiniz.)
-4 adet boru ek parçası,
-6 adet 2-3 cm’lik boru parçası,
-Kalın ip.

Borulardan Takı Organizeri Yapımı 1

Eğer boruları plastik boru olarak tercih ettiyseniz; metalik bakır tonlarında boyayla parçaları iyice boyadıktan sonra kurumasını bekleyin. Tüm parçaların iyice kuruduğundan emin olduktan sonra, boruları alın ve aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi; ek yerlerinde boru ek parçalarını kullanarak bütün parçaları birleştirip bir çerçeve oluşturun. Borulardan oluşan bu çerçeve, takı organizerinizin iskeleti olacak.

Borulardan Takı Organizeri Yapımı 2

Şimdi yapacağınız işlem çok basit: Az önce borular yardımıyla oluşturduğunuz çerçevenin içine kalın ipten parçalar keserek alt alta bağlamanız gerekiyor. Borudan oluşan çerçevenin bir ucundan diğerine bir ip parçasını bağlayın ve kenarlarına kuvvetli bir düğüm atın. O ipin tam altına, küçük bir boşluk kalacak şekilde bir ip daha bağlayıp yine aynı işlemi yapın. Her 3 ipte bir, ipi bağlarken iki ucuna metal küçük boru parçalarından birer tane takıp kenarlarına kaymaması için düğüm atın. Yine 3 adet boş ip bağladıktan sonra yine borulu bir ip bağlaya bağlaya sonuna kadar gelin. Çerçevenin içi tamamen iple dolduktan sonra basit takı organizerinizin yapımı da bitmiş olacak.

Borulardan Takı Organizeri Yapımı 3

Artık bu modern tasarımı evinizde dilediğiniz yere asabilir; dilerseniz takı organizeri olarak kullanmak dışında farklı şekillerde de değerlendirebilirsiniz.

Borulardan Takı Organizeri Yapımı 4

Bir Yorum Bırak