Yalancı Selanik Atkı Örneği

Atkı Örnekleri

Atkı örneklerini evinizde kolaylıkla uygulayarak yapabilir ve kendinize farklı modeller üreterek boş vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Yalancı Selanik Örülüşü Nasıl YapılırYalancı Selanik Atkı Örneği; bu örgü tekniği atkılar için oldukça kullanışlı ve çok tercih edilen bir örnektir. Yapılışı da oldukça kolay olmaktadır. İlk olarak; ilk 3 ilmeği ters, sonraki 1 ilmeği düz olarak örüyoruz. Ters örerken iplik kendimize doğru, düz örerken ise arkaya doğru durmalıdır. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilmektedir. Arka yüzüne geçildiğinde 3 ters yaptığımız ilmeğin ortasındaki tek ilmek düz olacak diğer ilmekler ters olarak yapılacaktır. Bu yüzden yapılan atkının hem arka yüzü hem de ön yüzünde aynı örgü deseni oluşacaktır.

Atkılarınızı bu şekilde farkı örgü tekniklerini ile örerek çoğaltabilirsiniz. Bunun için belirtilen örnekler dışında örgü örneklerinden yararlanarak da farklı atkı modelleri yapabilirsiniz. Tercih tamamen sizi kalmıştır. Fakat atkılarda en çok kullanılan örnekler bu şekildedir.

 

videolu anlatım ;