Tığ İle Yapılan Örgüler

Tığ İle Yapılan Örgüler

tıg-ile-kazak_modeli_1241104041Günümüzde tığ ile birçok örgü yapılabilmektedir. İşlemesi rahat olduğundan genellikle tığ işi daha çok tercih edilmeye başlamıştır. Örgü modelleri tığ ile yapıldığında daha yumuşak ve vücudu saran şekli almaktadır. Bunun için dilediğiniz her giyim için tığ ile yapılan örgüleri tercih edebilirsiniz.

Tığ İle Yapılan Örgüler

Tığ İle Bebek Patiği Örgüsü; tığ ile yapılan bebek patikleri kolaylıkla ilerleyen ve sevimli olan örgülerdir. Küçük örgüler üzerine işlemelerde yapılabilmektedir.

Tığ İle Bebek Yeleği Örgüsü; tığ ile başlanılan yeleklerde bütün olarak devam edildiğinde oldukça farklı modeller çıkabilmektedir. Bebeğinizin cinsiyetine göre de yelek üzerine resimler işleyebilirsiniz.

Tığ İle Bebek Battaniyesi Örgüsü; battaniye örgüsü kanca şeklindeki kalın tığ ile yapılmaktadır. Sürekli düz şekilde örülerek bitirilmektedir. İşlemesi ve bitirişi tamamen sizin zevkinize kalmaktadır.

Tığ İle Lif Örgüsü; tığ ile istediğiniz modelde ve şekilde lif örebilirsiniz. İnce şekilde ürediğinde kolaylıkla model verilebilmektedir.

Tığ İle Kazak Örgüsü; tığ ile kazak yapımlarında birçok farkı model yapılabilmektedir. Çiçek desenli, baklava desenli ve delikli modellerde kazaklar örülerek şık durmaktadır.

Tığ İle Şal Örgüsü; şal yapımları zarif ve farklı modeller üretebilmek için genel olarak tığ ile yapılmaktadır. Birçok modelde yün ve mersereze iplerle şallar tığ ile örülebilmektedir.

Tığ İle Çocuk Pançosu Örgüsü; kız çocukları için tığ ile örülen pançolar çok sevimli durmaktadır. Üzerine çiçek motifleri yapılarak da model farklılıkları artırılmaktadır.

Tığ İle Yaka Örgüsü; Kazakların, gömleklerin üzerine farklı modellerde tığ ile yaka yapılmasıdır. Bu yakalar model olarak boncuklu, ip ile bağlamalı ve düğmeli olarak istediğiniz şekilde üretilebilmektedir.

Tığ İle Bere Örgüsü; bebekler ve çocuklar için birçok modelde bere örebilirsiniz. Tığ işi ile işlemeler yaparak da renklendirebilirsiniz.

Kaynakça/Yazar : Hülya TOSUN