Şiş ile lif yapılışı
30 Haziran 2015
ornek

Şiş ile lif yapılışı

Örgü seven bayanların en çok yaptığı el işi lif ile anlatımlı örgüler paylaşmaya devam ediyoruz. Fakat bu defa anlatacağımız lif...

Örgü seven bayanların en çok yaptığı el işi lif ile anlatımlı örgüler paylaşmaya devam ediyoruz. Fakat bu defa anlatacağımız lif modeli diğer liflere göre biraz farklı. Çünkü bu lifi şiş ile yapacağız. Şiş ile lif yapılışı sizi korkutmasın. Tığ işinden daha basittir aslında. El örgüsü lifleri şiş ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sizlere örgüyü seviyorsanız renkli renkli lifleri örmeye ne dersiniz ? Örgü şişleri ve % 100 doğal pamuk örgü iplikleri hazırlayarak hemen lif örmeye başlayabilirsiniz. Liflerin hangi renk olmasını istiyorsanız o renk yün ipleri alın. Şiş ile lif yapılışı için en az 3 farklı pamuk ip kullanılmıştır.

Şiş ile lif modelleri

Şiş ile lif örnekleri

Malzemeler

%100 Pamuk Örgü İpleri
Örgü Şişi

Pamuk lif iplikleri

Örgü lifin ölçüsü 8 cm 8 cm olacak şekilde yapılacaktır. Desenleri kendi zevkinize uygun almış olduğunuz renk ipler ile süsleyebilirsiniz.

Şiş ile lif yapılışı 1

Resimdeki örnekte ora kısım beyaz olacak şekilde 8 dikiş örülüyor.

Şiş ile lif yapılışı 2

Şiş ile lif yapılışı 3

Şiş ile lif yapılışı 4

Şiş ile lif yapılışı 5

Şiş ile lif yapılışı 6

Şiş ile lif yapılışı 7

Şiş ile lif yapılışı 8Şiş ile lif yapılışı 9

Resimdeki örgü şekillerini inceleyerek bu lif örneğini rahatlıkla yapabilirsiniz. Sitemizde yer alan lif örnekleri için tık tık.

Etiketler:

Bir Yorum Bırak