Orlon Örgü Modelleri
20 Kasım 2015
ornek

Orlon Örgü Modelleri

Orlon Örgü Modelleri Orlon örgü modelleri; orlon ip türü ile yapılmakta ve birçok örgü çeşidi bulunmaktadır. Bu yüzden orlon örgü...

Orlon Örgü Modelleri

orlon örgüOrlon örgü modelleri; orlon ip türü ile yapılmakta ve birçok örgü çeşidi bulunmaktadır. Bu yüzden orlon örgü modelleri ile yapılan giyimler daha çok tercih edilmektedir.

Orlon Örgü Modelleri

Buzlu Cam Orlon Örgü Modeli; bu model çok kolaylıkla yapılan bir modeldir. Buz cam şeklinde kare kare gözükmektedir. Turkuaz veya beyaz orlon ip ile yapıldığında çok hoş durmaktadır. Sadece ön yüzünü yaparken haraşo, arka yüzünü örerken ise; 1 düz, 1 ters olarak örüp dilediğiniz bir giyim yapabilirsiniz.

Bal Peteği Orlon Örgü Modeli; bu örgü modelini yastık, bere, atkı, kazak yapımı gibi birçok şeyde kullanabilirsiniz. Yapılışı çok şık duran örgü tekniği aynı kovan şeklini alarak ilerlemektedir. İkişerli olarak ipleri çaprazlayarak devam edilen bir örgü modelidir.

Yıldız Orlon Örgü Modeli; bu model yine aynı şekilde tüm giyimde kullanılabilmektedir. Çok zevkle örülen ve çok şık duran bir örgü tekniğidir. Yıldız örgü şekli örgünün arka yüzünde oluşmaktadır. Yapılışı da hızlı ilerleyen bir örgüdür. Tek ilmek ters, 3 ilmek al ve keserken 3 artırma şeklinde yapılmaktadır. Aynı işlem bitene kadar aynı şekilde devam etmektedir.

Bambu Orlon Örgü Modeli; bambu bitkisinin çentiklerini andıran bir örgü tekniğidir. Ön yüz; ip kendinize doğru dururken ilmek 2 kere düz şekilde alınır ve sardığınız ip 2 düz ilmeğin üzerinden atlatılır. Arka yüz ise; tamamen ters şekilde örülür.

Yalancı Selanik Orlon Örgü Modeli; bu örgü modeli atkılarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu yüzden çok fazla tercih edilen ve kolaylıkla herkesin yapabileceği türde bir örgüdür. Yapımı ise sürekli aynı şekilde gittiğinden çok çabuk bitmektedir. Devamlı 3 ters, 1 düz örgü şekilde ilerlemektedir.

İlgili Kelimeler
orlon ip modelleri

Bir Yorum Bırak