Örgü Şal Modelleri Örnekleri
21 Kasım 2015
ornek

Örgü Şal Modelleri Örnekleri

Örgü Şal Modelleri Örnekleri Örgü şal modelleri günümüzde oldukça popüler hale gelmiş parçalardır. Hem kendimizi ısıtmak hem de aksesuar olarak...

Örgü Şal Modelleri Örnekleri

Örgü şal modelleri günümüzde oldukça popüler hale gelmiş parçalardır. Hem kendimizi ısıtmak hem de aksesuar olarak kullanılmaktadır. Bu şekilde çok kullanılan hale gelmesi ile birçok yeni ve farklı modellerde ortaya çıkmıştır.

Örgü Şal Modelleri Örnekleri

sal-orgu-modelleri1 örgü şal örnekleri beyaz-incili-cok-degisik-orgu-sal-modeli yeni-sezon-orgu-sallar-150x150 simli-orgu-sal-modelleri-150x150 orgu-sal-modelleri-150x150 farkli-orgu-sal-modeli-150x150 beyaz-orgu-sal-150x150 orgu-sal-modelleri1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çift Katlı Örgü Şal; tığ ile örülerek yapılan bu model simli ip ile yapıldığında çok hoş durmaktadır. Bu şal modeli ortadan başlanarak çoğalan bir örgü olduğundan rahat bir şekilde ilerlemektedir.

Örgü Godeli Şal; bu şal modeli düz haraşo ve etekleri fırfırlı yapılarak örülmektedir. Etek kısımların fırfırlı şekilde yapılması içinde haraşo örgüyü gidip sonrasında geri dönerek arttırarak devam ediyorsunuz.

Örgü Bolero Şal; bu şal modeli dökümlü ve bolero şeklinde olmaktadır. Bordo renkte çok güzel görünmektedir. Yapılışı da; ilk başlangıcı 20 cm pirinç örgü, sonrasında düz sonunda da aynı şekilde pirinç örgü şeklinde kişinin bedenine göre devam etmektedir. Sonrasın kol kısımları birleştirilmektedir.

Kar Tanesi Örgü Şal; bu model geniş olarak örüldüğünde dökümlü olarak rahatlıkla kullanılabilen ve kar tanelerini andıran uçları püsküllü şekilde olmaktadır. Artırılarak gidilen bu örgü de; ön sıra da haraşo şeklinde gidilmektedir.

Kolay Yapımlı Örgü Şal; bu modelin en güzel yanı çok çabuk bitmesidir. Üçgen şeklinde artırılarak haraşo yapılmasıyla ilerlemektedir. Dış kısımlarına ise; dilediğiniz uzunlukta ip geçirerek püskül yapabilirsiniz.

Motifli Örgü Şal Modeli; bu şal modeli tığ ile ebruli renkte angora yünden yapılmaktadır. Tığ ile yapıldığından ebruli renge çiçek şekli verilerek yapılması ve birleştirilmesi zarif durmaktadır.

Pastel Tonlarda Örgü Modeli; pastel tonlarda pembeler, bej ve sarı renkte ip ile 4 sıra pirinç kalan kısımları haraşo örülerek yapılmaktadır. Renk ve görünüm olarak çok sade bir şal modelidir.

 

Yazar : Hülya TOSUN

Bir Yorum Bırak