Örgü Örnekleri

Örgü Örnekleri

Örgü modelleri; çok fazla tercih edildiği için belli olanların haricinde daha birçok örnek geliştirilmiştir. Yapımları daha önce örgü ören bir kişi için oldukça kolay olmaktadır. Fakat ilk örmeye başlayanlar için bilinen basit örgü teknikleri ile başlanması gelişmek açısından en faydalısı olacaktır.

Örgü Örnekleri

Örgü-Bayan-Bluz-Örnekleri örgü şal örnekleri 76704-orgu-kiz-bebek-hirkasi-modelleri-bebek-hirkalari-ornekleri bebek-örgü-şapka-bere-kapşon-örnekleri-130 bebek-orgu-ornekleri bebek-hirka-orgu-ornekleri1 Örgü-yastık-kılıfı-örnekleri-ve-yapılışı parmaksız-örgü-erkek-eldiven-örnekleri2

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolay Örgü Örneği; özellikle yeni başlayanların bile kolaylıkla uygulayabileceği bir örnektir. İlk olarak 4 düz, 2 ters şekilde örülür. Aynı şekilde 4 ve 2 olarak devam ederek sıra sonuna kadar gidiyorsunuz. Arka sırası için de ilmekler nasıl örüldüyse o şekilde örülerek devam ediliyor.

Rende Örgü Örneği; 2 ve 2’nin katları ile yapılan ve modelin arkada oluştuğu örgü örneklerindendir. Sonrasında 2 ters örülür ve ip sağ şişe bir kere dolanır, sonrasında aynı şekilde 2 ters örülerek sol şiş yardımı ile doladığınız ip örülen 2 ilmek üzerinden geçirilir. Örgünün arka yüzünde bu işlem sıra sonuna gelene kadar tekrarlanmaktadır. Ön yüzünde ise bütün ilmekler düz olarak örülmektedir. Bu şekilde yapacağınız parça bitene kadar aynı şekilde devam edilmektedir.

Nohut Örgü Örneği; bu örnek 4 ve 4’ün katları şeklinde örülmektedir. İlmekleri atarken de aynı şekilde gidilmesi örneğin daha düzgün oturmasını sağlamaktadır. İlk olarak yapılırken başta bulunan tek ilmekten üç ilmek yapılmaktadır. Bu da sağ şiş ile 3 ilmek ters şekilde sol taraftan çıkarılmadan yapılmaktadır. En son 3 ilmek olduğunda sol şişten atılmaktadır. Sonrasında yanında bulunan 3 ilmek aynı anda alınarak ters örülüp sağ şişe geçirilmektedir. Bu şekilde sıra bitene kadar uygulanmaktadır. Örgünün arkada yüzünde ise tüm ilmekler düz olarak örülmektedir.

Yapılan tüm bu örgü örnekleri herkesi rahatlıkla uygulayabileceğin gibidir. Bu örnekleri kalın şiş ile uyguladığınızda daha rahat ilmek atabilirsiniz