Kolay Bayan Patik Yapımı Anlatımlı

Kolay Bayan Patik Yapımı Anlatımlı

tunus-isi-kolay-patik-yapimi-23 tunus-isi-kolay-patik-yapimi-19 tunus-isi-kolay-patik-yapimi-18 tunus-isi-kolay-patik-yapimi-16 tunus-isi-kolay-patik-yapimi-12 tunus-isi-kolay-patik-yapimi-9 tunus-isi-kolay-patik-yapimi-8 tunus-isi-kolay-patik-yapimi-6 tunus-isi-kolay-patik-yapimi-5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patikler kış aylarında bizi sıcacık tutan ve kolaylıkla yapılabilen örgülerdir. İlk defa patik örecekseniz bu modeli rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Kalın bir yün ile örmeniz daha yumuşak ve sıcak tutması için önemli olacaktır. Ayrıca örgünüzü yaparken modeller oturması için arada bir sağa, sola, aşağı ve yukarı doğru çekmeniz en sağlıklısı olacaktır. Bu patik modeli için 2 renk bambu ipi kullanmanız gerekecektir. Sonunda parçalar bir araya geleceği farklı bir model elde edeceksiniz.

Kolay Bayan Patik Yapımı Tarifi

Öncelikle 3,5 numara şiş ve dilediğiniz renkte iki renk bambu ip alıyorsunuz. Sonrasında koyu renk ile 50 ilmek olarak başlıyorsunuz. Düz haraşo örgü şeklinde yaklaşık 25 cm büyüklüğünde bir kare elde ederek bitiriyorsunuz. Diğer açık renk iple de aynı şekilde 50 ilmek başlayıp, 25 cm büyüklüğünde bir kare yaparak bitiriyorsunuz. Haraşo örgüsü; sürekli ters bir şekilde örülerek yapılmaktadır.

Hazırladığınız iki kare şeklindeki örgünüzü koyu renk ve açık renk olarak örmeniz birleştirirken şık durması açısından daha iyi olacaktır. Bitirdiğiniz de koyu renk kare örgü altta açık renk ise üstte olacak şekilde koyun. Sonrasında iki parçanın iki dik kenarından köşesine kadar dikin. Açık renk parçanın dikilmemiş dik kenarını geriye doğru kıvırın. Ön kısımdan da koyu renk olan parçayı ayak üstüne gelecek şekilde birleştirerek dikin. Birleştirdiğiniz kısma düğme, ponpon dilediğiniz bir şey dikebilirsiniz. Ayakkabı modelinde duran bu patikler oldukça kolay ve kullanışlı olarak yapılmaktadır.

Sizde kısa bir süre ayırarak yapabilirsiniz. Dilerseniz aynı örgüyü kullanarak tek bir renk ile de birleştirebilirsiniz. Bu örgü yapımı örmeyi bilmeyen bayanların bile kolaylıkla haraşo yapımını öğrenerek uygulayabilecekleri bir patik yapımıdır.

İlgili Kelimeler
patik modelleri