Kız Çocuk Yelekleri Tunus İşi

Kız Çocuk Yelekleri Tunus İşi

Tunus işi; bebek ve çocuk kıyafetleri, patikleri ve battaniyesi örmek için kullanılan yapımı kolay ve çok çabuk ilerleyen bir örgü modelidir.

Kız Çocuk Yelekleri Tunus İşi

-bebekler-icin-yelek--bebek-ve-cocuk-orguleri-bebek-suveter-modelleri--bebekler-icin-yelek---12700 Örgü-bebek-yelekleri-1 basit-düz-ve-ters-örgülerle-örülmiş-şık-bir-yelek-örneği kiz-bebek-yelek-modelleri-150x150

 

 

 

 

 

İlk olarak çocuğunuzun beden ölçüsünü alın. Ona uygun bir şekilde zincir çekmeniz gerekecektir. Yumuşak bebek yünü almanız daha rahat ilerlemenizi sağlayacaktır. Örmek için ise; 3,5 veya 4 numara kanca şişten alın. Ucu kanca şeklinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ölçünüze göre zinciri çekin. En sonda her zaman boşta bir ilmek kalacaktır. Çektiğiniz zincir içerisinde sırayla tek tek çekerek ilk sırayı bitirin. Ardından tersten gelirken ilk ilmeği tek, sonrakileri ise ikişerli olarak çekerek sırayı bitirin. İstediğiniz boya gelen kadar işlemi tamamlayın. Dilerseniz ilk alacağınız 6 ilmeği 1 ters, 1 düz şeklinde yaparak lastik modelinde yapabilirsiniz. Tamamen size kalmış bir durumdur.

Boyunu tamamladığınız da tekrar ön kısmı çocuğunuzun üzerinde tutarak kol kesmek için alacağınız ilmek kısmını göz kararı belirleyin. Sonrasında iki sıra yaptığınız örmeyi tamamlayın ve koltukaltı kısmına geldiğinizde kol kısmının düzgün durması açısından iki ilmek bırakarak kesmeye o şekilde devam edin. Her sırayı aynı şekilde içe doğru çekerek devam ediyorsunuz. Gelirken de iki ilmek bırakarak geri dönüyorsunuz. Koltukaltı için yeterli uzunluğa ulaştığınızda aynı işlemi sırt ve diğer kol içinde iki ilmek artırarak devam ediyorsunuz. Tamamladığınızda kol örmeye geçebilirsiniz.

Öncelikle sırt ve kolu birleştirmek için; ilk örmeye başlıyormuş gibi zincir çekerek iki tarafı birbirine bağlıyorsunuz. Sonrasında bağladığınız kısım arasında düz örme işlemine bir sıra devam ediyorsunuz ve kenarlardan dört ilmek artırıp, zincir içerisinden geçiriyorsunuz. Aynı işlemi kol oluşana kadar devam ederek, örmeniz bittiğinde örgüyü kapatıp ipleri kesiyorsunuz.