Tığ işi lif modellerinden seçmeler
28 Ekim 2015
ornek

Tığ işi lif modellerinden seçmeler

  Tığ işi öğrenen herkesin ilk yaptığı şeylerden biri mutlaka banyo lifi oluyor. Bu yumuşacık banyo lifleri hem sağlıklı hem...

 

rengarenk-tig-isi-lif-modelleri

Tığ işi öğrenen herkesin ilk yaptığı şeylerden biri mutlaka banyo lifi oluyor. Bu yumuşacık banyo lifleri hem sağlıklı hem de pratik oluyor; plastik dokulu hazır lifleri kullanmaktansa bunları tercih etmekte fayda var. Cici hediyelikler olarak da elimizin altında oluyor tığ işi banyo lifleri. Yukarıdaki kolajda gördüğünüz gibi tek ya da iki renkli, basit motiflerde ve örneklerle örülmüş kare, zigzag kenarlı, çokgen lif modelleri gayet kullanışlı oluyor. Siz de örebilirsiniz, model lazımsa bol bol bakalım diye de 10marifet’teki lif modellerinden derlemeler yaptık, birkaç farklı modeli de çeşit olsun diye ekledik.

rengarenk-tig-isi-top-banyo-lifi-modelleri

Hazır lifler genelde yuvarlak, top formunda oluyor biliyorsunuz. İşte bu tarz bir yaklaşımla top şeklinde tığ işi lifler de örebilirsiniz. Kare şeklinde ördüğünüz yumuşacık lifleri büzerek ortasından dikebilir, tığla bir de zincir çekerek ipi asmak için sap oluşturabilirsiniz. Bu rengarenk top lifler de bizi cezbetti doğrusu.

rengarenk-sevimli-yuvarlak-banyo-lifleri-lif-modelleri

Top formunda liflerin yanında bir de kalın yünlerden örülen yuvarlak model lifler var. Bir de içine yuvarlak sabun yerleştirebileceğiniz hafifçe kese formu verilmiş lif modelleri var ki onlar da kendinden köpüklü oluyor ister istemez. Bunların hepsini rengarenk, kalın, yumuşak yünlerle örün ki pofuduk pofuduk olsunlar. İster tığ işi zincir çekerek ister renkli kurdelelerle de asmak için saplar ekleyin.

duz-renkli-tig-isi-kare-dikdortgen-banyo-lifi-modelleri

Daha düz modelleri sevenler için dikdörtgen ve kare formlarında, sade, tek renk tığ işi lif modelleri de çok kullanışlı. Bunları kısa zamanda örebilir, hemen kullanabilirsiniz.

yumusak-rengarenk-tig-isi-lif-modelleri-ornekleri

Kendimizi tutamayıp birkaç tane daha lif modeli ekledik, artık renklisi, topu, karesi, dikdörtgeni, ne ararsanız var  Sonuç aynı yere varıyor: Banyoya.

 

Bir Yorum Bırak