Zımparasız Mobilya Boyama
21 Haziran 2015
ornek

Zımparasız Mobilya Boyama

Mobilyalarınız eskidiğinde onları atıp yenisini almak ve bir ton para harcamak yerine, eski mobilyalarınızı yeniden yaratmaya ne dersiniz? Böylece aradaki...

Mobilyalarınız eskidiğinde onları atıp yenisini almak ve bir ton para harcamak yerine, eski mobilyalarınızı yeniden yaratmaya ne dersiniz? Böylece aradaki fark da cebinizde kalacak. Bir çoğumuz evde mobilyalarımızı boyamak isteriz ancak boya öncesi zımpara işlemi gözümüzü korkuttuğundan bir türlü buna cesaret edemeyiz. Ancak artık, mobilya boyarken zımpara kullanmak gerekmiyor. Zımparasız mobilya boyama teknikleri sayesinde, evinizde kendi başınıza, hem de kolayca mobilyalarınızı baştan yaratabilirsiniz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız?

zımparasız mobilya boyama

zımparasız mobilya boyama

Chalk paint, Amerika’da çok bilinen ve oldukça sık kullanılan bir boya çeşididir. Boya öncesi zımpara yapma zorunluluğunu ortadan kaldıran chalk paint boyayı, hazır olarak satın alabileceğiniz gibi evinizde de hazırlayabilirsiniz. Türkiye’de Praktiker gibi büyük yapı marketlerinde bulabileceğiniz chalk paint boyanın fiyatı normal bir boyadan çok da farklı değil. Zımparasız mobilya boyama için chalk paintten başka malzemelere de ihtiyacınız olacak. Onun yanında mobilya tozu, fırça ve bir ince rulo fırçanızı da hazır edin. Tabi boya için kendinize bir kap edinmeyi de unutmayın.

Fırçanızı boyaya batırdıktan sonra fırçayı mobilya üzerine gelişi güzel bir şekilde sürün. Daha sonra boyalı yüzeyin üstünden bir de rulo fırça ile geçin. Boyadığınız yüzey büyükse, aynı işlemi ikinci kez de tekrarlayabilirsiniz. İlk katı attıktan sonra beklemeniz gereken süre ise ortalama 24 saat. Bir gün sonra ikinci katı da attıktan sonra, yepyeni mobilyalara kavuşmanın ve zımparasız mobilya boyamanın keyfini çıkarın.

Bir Yorum Bırak