Saksılardan Kaplumbağa Şeklinde Tabak Yapımı

Evinize neşe katan eğlenceli objeleri kullanmayı tercih ediyorsanız; bu basit yöntemlerle yapılan ama harika bir model elde etmenizi sağlayacak olan saksılardan kaplumbağa şeklinde tabak yapımı projesi çok hoşunuza gidecektir. Farklı amaçlar için tasarlanmış ürünleri bir araya getirerek yapılan değişik ürün modelleri, hem eğlenceli hem de farklı tasarımıyla daha çok dikkat çeker. Birkaç farklı boyutta saksı modelini bir araya getirerek oluşturulan bu tabak, kaplumbağa şeklinde oluşuyla eğlenceli bir görünüm oluştururken kullanışlı oluşuyla da sizin yardımcınız olacaktır. Dilerseniz dekoratif amaçlı, dilerseniz mutfakta kullanmak için yapabileceğiniz bu fikir için ihtiyacınız olan malzemeler şöyle:

Kaplumbağa Tabak 1Malzemeler:

-2 adet aynı boyutta toprak saksı tabağı,
-4 adet küçük boy saksı,
-1 adet en küçük boy, minyatür saksı,
-1 adet tenis topu,
-Sarı, yeşil, mavi, beyaz renklerde boyalar,
-Keçeli kalem,
-Silikon.
Kaplumbağa Tabak 2

Malzemeleri hazırladıktan sonra, artık yapım aşamasına geçebilirsiniz. Öncelikle kaplumbağanızın hangi renklerde olmasını istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Dilerseniz sadece düz yeşil, dilerseniz farklı renklerden yapabileceğiniz kaplumbağa tabak için iki farklı örneği size veriyoruz. Düz yeşil renkteki kaplumbağa modeli için bütün parçaları açık yeşil renkte boyayıp kurumaya bırakın. Kuruduğundan emin olduğunuz parçalardan saksı tabağını alıp üstüne koyu yeşil renkte kaplumbağa benekleri yapın. Topun üstüne kaplumbağanın gözlerini ve ağzını çizin.

Kaplumbağa Tabak 3

Diğer kaplumbağa tasarımı için; küçük saksıların çıkıntılı kısımlarını olduğu gibi kahverengi tonunda bıraktıktan sonra geri kalan kısımlarını düz sarı renkte boyayın. Ardından tenis topunu da yeşil olarak kullanabileceğiniz gibi, dilerseniz sarı renkte boyayın. Kaplumbağanın sırtı olacak tabaklardan birini toprak renginde bıraktıktan sonra, bir diğerini açık yeşil renkte boyayıp kurumaya bırakın. Kuruduğundan emin olduğunuz parçaları alın ve tabağın taban kısmına çiçek formları çizerek dekoratif bir görünüm oluşturun.

Kaplumbağa Tabak 4

4 adet küçük saksıyı ters olarak koyduktan sonra, silikon yardımıyla toprak rengi bıraktığınız tabağı düz bir şekilde üstüne yapıştırın. Topun üstüne şirin bir kaplumbağa suratı çizdikten sonra tabağın ön kısmına yapıştırın; ardından kaplumbağanın kuyruğunu oluşturacak olan en küçük boy saksıyı da ters bir şekilde tabağa yapıştırmanız gerekiyor. Kaplumbağanın sırtını oluşturan boyalı tabak parçasını yapıştırmayın; o bu tabağın kapağı olacak. İşte bu kadar; kaplumbağa formundaki dekoratif tabağınız oluşmuş olacak. Dilerseniz farklı boyutlarda malzemeler kullanarak bu kaplumbağa tabaktan bir set oluşturabilir, misafirlerinize sunum yaparken sofralarınıza biraz eğlence katabilirsiniz.

Kaplumbağa Tabak 5

Kaplumbağa Tabak 6