Eski Kazaklardan Kışlık Çorap Yapımı
24 Ağustos 2015
ornek

Eski Kazaklardan Kışlık Çorap Yapımı

Eski kazakları değerlendirerek kışlık çoraplar yapabilirsiniz. Evinizdeki kullanmadığınız ve eskiyen kazakları çorap yaparak geri dönüşüm ile değerlendirme zamanı! Kış aylarında...

Eski kazakları değerlendirerek kışlık çoraplar yapabilirsiniz. Evinizdeki kullanmadığınız ve eskiyen kazakları çorap yaparak geri dönüşüm ile değerlendirme zamanı!

Kış aylarında ayakları sıcacık tutmak için pahalı çoraplar almanıza gerek yok. Ayakların soğuk kalmasını engellemek ise çok kolay. Eski kazaklarınızı kullanarak harika kalın çoraplar yapabilirsiniz. Kendi çorabınızı kendiniz yaparak hem tasarruf etmiş olursunuz hemde eski kazakları değerlendirmiş olursunuz.

Eski Kazaklardan Kışlık Çorap Yapımı 1

MALZEMELER

Eski bir kazak
Makas
Dikiş iğneler
Hurda iplik
Büyük örme iğnesi
Kağıt veya stok kartı izlemek için
Kaymaz kavrama yastıkları (isteğe bağlı)
Kumaş boyası (isteğe bağlı)

Eski Kazaklardan Kışlık Çorap Yapımı 2

Bir kağıt ile ayağınızın çevresinin kapladığı alanı hesaplayın. Rahat olması için etrafında biraz boşluk bırakabilirsiniz. Her iki ayağınızın için de bir örnek çıkarın.

Eski Kazaklardan Kışlık Çorap Yapımı 3

Kağıtta çizmiş olduğunuz kısımları kestikten sonra kazaktan 2 parça keseceksiniz. Kesmiş olduğunuz kağıt ile aynı boyda olmalarına dikkat edin. Kaymasını önlemek için bantlayabilirsiniz.

Eski Kazaklardan Kışlık Çorap Yapımı 4

Kazağın bir kolundan ayağınızı sokarak istediğiniz boyda olacak şekilde ayarlayın.

Eski Kazaklardan Kışlık Çorap Yapımı 5

Daha sonra makas ile uç kısımdan kesin. Diğer bacak içinde aynısını yapın.

Eski Kazaklardan Kışlık Çorap Yapımı 6

Dikiş iğneleri ile bacak parçasına taban takın.  Kesmiş olduğunuz tabanlar ile kazağın kol kısımlarını dikmeye geldi sıra.

Eski Kazaklardan Kışlık Çorap Yapımı 7

Dikiş iğnesi ve iplik ile kesmiş olduğunuz tabanlar ile üst kısmı birleştirin. Ve üst kısımları yuvarlak bir şekilde dikerek aşağıdaki gibi şekil verin. Kışlık çorabınız hazır durumda :)

Eski Kazaklardan Kışlık Çorap Yapımı 8

Bir Yorum Bırak