Havlu Örnekleri

Havlu Örnekleri

Havlu örnekleri; gelinlerin çeyizlerine yaptığı, ev hanımlarının vakit geçirmek için uyguladığı hobilerdir. Birçok farklı model örneği bulunmaktadır. Havlu örneklerine rağbet arttıkça yapılan örnek sayısı da zamanla artmaktadır.

igne-oyasi-havlu-kenari-modelleri-7 kirmizi-havlu-kenari-modelleri-igne-oyasi-2015 igne-oyasi-havlu-kenari-modelleri2 iğne-oyası-havlu1 Basit-igne-oyasi-havlu-kenari-ornekleri halkali-igne-oyasi-havlu-kenari-beyzaca Yeni-İğne-Oyası-Havlu-Kenarı-Örnekleri-11 pembe-igne-oyasi-havlu-kenari 2015-iğne-oyası-havlu-kenarı-örnekleri-19 ceyizlik-havlu-modelleri-150x150 yeni-sezon-havlular-150x150 ceyizlik-havlular-150x150 ceyizlik-havlular-2014-150x150 en-guzel-havlular-150x150

Havlu Örnekleri

İğne Oyası Havlu Örneği; düz renk havlunuzun kenarına tığ ile dantel motifleri yaparak farklı örnekler çıkarabilirsiniz. Sadece belirli dantel motiflerle sınırlı kalmadığınız takdirde istediğiniz kadar havlu kenarlarına dantel işleyebilirsiniz.

Çiçek Oyası Havlu Örneği; havlu kenarlarına tığ ile farklı çiçek motif örneği işlenmesiyle oluşmaktadır. Tüm çiçekleri havlu kenarlarına uygulayabilirsiniz. Düz renk havlulara farklılık katmaktadır.

Keçe Süslemeli Havlu Örneği; keçeler ile havlu kenarlarına isim, çiçek motifi ve birçok motif yapabilirsiniz. Keçe uygulaması çok kolaydır. Fakat havlunuza işlerken dikerek birleştirmeniz en iyisi olacaktır.

Punch İşi Havlu Örneği; bu havlu örnekleri yapımı oldukça popüler bir hale gelmiştir eve çok fazla kullanılmaktadır. Bu örneği yaparken özel punch iğnesi almanız gerekmektedir. Kasnak üzerine yerleştirilen havlu ters taraftan işlenmektedir. Fakat tamamladığında çok şık bir görünüm elde edeceksiniz.

Boncuklu İğne Oyası Havlu Örneği; bu oya tekniği ile yapılan havlu örneği çok sık durmaktadır. Bu motif örneğinde genel olarak kiraz yapımı uygulanmaktadır. Sadece yapraklar için iğne oyası yapılmakta, kiraz taneleri için ise küçük boyutta boncukların etrafı kırmızı ip ile sarılarak oya ile birleştirilir.

Boncuk Kenarlı Havlu Örneği; düz renk havlulara hareket katmak için iğne oyası ile kenarlarına küçük boncuklar işlenerek yapılan bir örnektir. Havlunuzun bir ton koyu renginde boncuk tercih ederek uygulayabilirsiniz.

Kasnak İşi İğne Oyası Havlu Örneği; bu motifte havlu örnekleri havluların kasnaklara geçirilerek işlenmesi ile yapılmaktadır. Yapımı zorlu olan bu havlular genellikle günlük kullanım için değil, çeyizlere konmak için tercih edilmektedir.

İlgili Kelimeler
iğne oyası