Çocuk için atkı bere eldiven takımı

Çocuk için atkı bere eldiven takımı örmek isteyenler için çok güzel bir modelin anlatımını yayınlıyoruz. Bu modeli bize gönderen ve anlatan Sevgi Turanlı’ya çok teşekkür ediyoruz.

Yapılışı ilk önce 80 ilmek başladım on sıra lastik ördüm sonra pembe rengi takıp sekiz sıra ördüm sonra Beyza ipi takıp düz örülmüş pembenin üzerini ilk sırasını kendimize doğru ters olarak dört sıra ördüm sonra sekiz sıra mor ördüm sonra tekrar beyaza geçtik bu şelilde şapkamızı yaptık kestikden sonra tepesindeki son rengin başladığı yerden büzdüm pon pon yapıp bitirdim.

çocuk için örgü takımı, örgü eldiven, çocuk için eldiven, çocuk için bere, çocuk için atkı, nasıl örülür (2)

Boyunluk yine seksen ilmek başladım aynı işlemle ördüm yeterli seviyeye gelincede kesip kenarını diktim ikiye katlayıp sağ tarafa gelecek şekilde büzüp ponpon taktım.

Eldivenleri otuz ilmek başladım ilk sekiz sıra lastik ördüm sonra pembe ipi takıp aynı işlemle ördüm beyazı iki sıra ördüm eldiven küçük kibar olsun diye sonra mor ipe batarken on dört ilmek ördüm bir tane artırdım iki ilmek ördüm yine artırdım geri yine on dört kaldı her düzde tekrar aynı şekilde sayarak artırdım mor bitince beyaza geçince on dört ilmek ters ördüm sonra artırdıklarımızı lastik ördüm parkak yeri olacak kalan on dördüde yine ters ördüm tekrar pembeye geçtim bitince beyazı taktım lastik yaparken dört ilmek keserek daralttım parmak tarafını bol olmasın diye dört sıra örüp kestim kenarını diktim üzerine gelecek şekilde küçük ponpon yaptım takımımız bu şekilde. Bitti kolay gelsin.

çocuk için örgü takımı, örgü eldiven, çocuk için eldiven, çocuk için bere, çocuk için atkı, nasıl örülür (1)

Comments

comments