Yeni Yazma Kenarı Oyaları

Yazma kenarlarını süslemek için iğne oyası ile yapılan yazma kenarı oyaları ile devam ediyoruz. İğne oyası ile yapılan yazma kenarlarını sık sık paylaşıyorum. Çünkü bayanların en çok aradıkları şeyler arasında iğne oyası yazmalar yer alıyor.

Başörtülü Bayanların Vazgeçilmezi Yazmalar

Ülkemizde başörtülü bayanların mutlaka tercih etmiş oldukları yazmalar uzun yıllardan beri kullanılmaktadır. Ev hanımlarının kendi hamaratlıklarını göstererek yapmış oldukları el işi yazmalar hiç bir zaman önemini kaybetmemiştir. Yazmalar oyalar ile süslenip hazırlanıp öyle kullanılır. Kimi bayan tığ işi yazmalar tercih ederken kimi bayan ise iğne oyası yazmalar tercih ediyor. Bu yazımızda sizlere hamarat bayanların yapmış oldukları 12 adet yazma örneğini paylaşacağım.

İğne oyası yazma dantelleri

İğne oyası ile yapılan yazma oyaları yazmaya ayrı bir şıklık katmaktadır. Sürekli iğne oyası paylaşmamın nedenlerinden biri ise iğne oyası yazmaları daha çok sevmiş olmam. Diğer modellerden ise iğne oyası yazma modellerini tercih ediyorum.  50 adet yazma ve tülbent örnekleri paylaşmıştım. Onlara da göz atabilirsiniz.

Yazma kenarı dantel oyaları

Bu oyaların hepsi iğne oyaları olarak yapılmıştır. Hepsi birbirinden şık bu modeller ile yazmaları ve tülbentleri süsleyebilirsiniz.

Yazma kenarı oyaları

Yazma kenarı oyaları

İlgili Kelimeler
bordo masa kenarı el işi örgü oya dantel atkı patik