Tavşan Motifli Bebek Battaniyesi ( Resimli Anlatım )
30 Haziran 2015
ornek

Tavşan Motifli Bebek Battaniyesi ( Resimli Anlatım )

Merhabalar hanımlar, Bu yazımda sizlere yapımı çok kolay harika bir bebek battaniyesi modeli paylaşacağım. El işleri konusunda kendine güvenen bayan...

Merhabalar hanımlar, Bu yazımda sizlere yapımı çok kolay harika bir bebek battaniyesi modeli paylaşacağım. El işleri konusunda kendine güvenen bayan çok olduğunu düşünüyorum, ister bu ilginç bebek battaniyesi modelini çocuklarınıza isterseniz yeni doğan çocuk hediyesi olarak değerlendirebilirsiniz.

tavsan-yastikli-battaniye-orgu-2

örgü bebek battaniyesi işlerinde tavşan yastıklı model. Bebek battaniyesi, yastık ile beraber örülür. Bu biçimde bebeklerin kafalarını koymaları için sorunsuzca olur.

Özellikle yeni doğan bebeklerin üzerini battaniye sarımında kullanılması hediye için de çok iyi bir fikirdir.

Kundaklama halinde lakin çok sıkı sarmadan bebeği içine yatırıp sarmalı battaniye modelidir. altı numara örgü şiş ve haraşo tekniği ile işlenir.

Battaniye`nin tavşan yastığı ile bitmiş uzunluk ölçüsü, 63 cm (tavşan kulakları dış) kulak kısmını arzulanan ölçülerde işlemek olası. Battaniye tek parça olarak işlenir.

Tavşan kafası kare şeklinde iki biçim işlenir, dikilir ve içine elyaf konulur. baş battaniye`ye zincir çekimi veya etamin iğne ile dikilir.

tavsan-yastikli-battaniye-orgu

Bu yazı 7 kere okundu.

Bir Yorum Bırak