Pratik El İşi Modelleri

Pratik El İşi Modelleri

Rahatlıkla uygulayabileceğiniz pratik el işi modelleri ile evde hem güzel vakit geçirebilirsiniz hem de farklı şeyler üretebilirsiniz. Evdeyken işlerinizi kolaylıkla bitirerek boş vakitlerinizde uğraş arıyorsanız bu tarz pratik el işleri tam size göre olacaktır. Yaptığınız işler ile evinize de değişik bir hava kazandırabilirsiniz.

Uygulayabileceğiniz Pratik El İşi Modelleri;

Örgü firkete yelek modeli yapılışı – Videolu anlatım kagit-telkari-yapilisi kagit-telkari-yapilisi1 El-yapimi-tig-isi-bileklik-91

Tig-isi-kirmizi-cicekli-dantelli-kozmetik-cantasi FISTIK MODELİ İLE TIĞ İŞİ ŞAL YAPIMI sik-igne-tig-isi-kuslu-cuzdan-modelleri-2-530x520 tig-isi-yuvarlak-mavi-cuzdan-modelleri-530x298

 

 

 

 

 

 

Kadehlerden Buzlu Camlar Yapın

Evinizde bulunan şarap kadehlerinin etrafını lastik bantlar ile fark şekillerde sarın ve içerisine gazete doldurun. Ardından kadehlerin dış kısmına dikkatli bir şekilde frost- finish adındaki spreyden alarak, sıkın. Kurumasını bekleyin. Dış yüzeyi eskimiş şekilde göstermesi için yapıştırdığınız bantları çıkarın. Buzlu camlarınız hazırdır. Dilerseniz dekoratif dilerseniz de içerisine küçük mumlar koyarak kullanabilirsiniz. Kesinlikle frost- finish uygulaması yaptığınız eşyalarınızı mikro dalga gibi cihazlar içinde kullanmayınız.

Mumlarınıza Farklı Şekillerde El İşi Uygulayın

Evinize farklı bir hava katmak istiyorsanız; vanilyalı veya kokusuz orta boy silindir şeklinde mumlar edinin. Sonrasında etrafını tamamen saracak şekilde çubuk tarçın alın ve mumun etrafına ip yardımıyla tarçınları bağlayın. Mumunuzu yaktığınızda ısındıkça tarçın kokusu da etrafa yayılarak farklı bir hava oluşturacaktır.

Bunun haricinde geniş ağızlı cam bir kavanozun tabanına yapıştırıcı sürün ve ince silindir şeklinde mumu yapıştırın. Boş kalan kısımlara renkli cam taşlar ile doldurun. Mumu yaktığınızda kavanozun içerisinde bu taşlarda parlayacaktır.

Giymediğiniz Tişörtünüzden Saçaklı Şal Üretin

Tişörtünüzü kumaş makası ile koltuk altından itibaren düz bir şekilde kesin. Kestiğiniz düz parçayı yere serin ve aralıklı olacak şekilde dik olarak kesmeye başlayın. Keserken üst kısımda düz bir parça kalmasına dikkat edin. Saçaklar aşağıda kalacak şekilde bükün ve arkadan bağlayın. Bu şal yapımları çok kolaydır ve şık bir kolye ile çok hoş görünmektedir.

Kaynakca/Yazar : Hülya TOSUN

 

İlgili Kelimeler
pratik el işi modelleri