Origami Yıldız Yapımı
26 Ağustos 2015
ornek

Origami Yıldız Yapımı

Bazen ufak şeyler insanı mutlu etmeye yetiyor. Origami yıldız yapımı ile yıldızlar yaparak rahatlayabilirsiniz. Sıkıldığımız zaman kağıt katlama sanatı olan...

Bazen ufak şeyler insanı mutlu etmeye yetiyor. Origami yıldız yapımı ile yıldızlar yaparak rahatlayabilirsiniz.

Sıkıldığımız zaman kağıt katlama sanatı olan origami ile uğraşabilirsiniz. Kağıt katlama ile birbirinden güzel şekilden elde edebilirsiniz. Renkli origami kağıtları ile yıldız yapılışı konusu ile size bilgi vereceğiz. 8 Adet farklı renklerdeki origami kağıtlarını ve makas hazırlayıp işe hemen başlamaya ne dersiniz ?

Origami Yıldız Yapımı 1

Kağıt parçalarını yukarıdaki gibi kare olacak şekilde kesin. Hepsinin aynı boyda olmasına dikkat edin.

Origami Yıldız Yapımı 2

Birlikte üst ve alt noktaları katlayın.

Origami Yıldız Yapımı 3

Yukarıda gördüğünüz gibi bir üçgen oluşturmak için bir araya sol ve sağ noktaları katlayın. Kırışıklıkların güzel ve sıkıca bastırın için parmağınızı kullanın.

Origami Yıldız Yapımı 4

Kağıdını açın ve güzel tarafı aşağı bakacak şekilde yerleştirin.

Origami Yıldız Yapımı 5

Önceki kıvrımlar iki kırışıklıklar katılmak ortasına her noktayı katlayın. Parmağınızla pürüzsüz yeni kırışıklıklar ayarlayabilirsiniz. Eğer küçük bir kare şekli elde edene kadar bütün 4 puan için devam edin.

Origami Yıldız Yapımı 6

Yine bir elmas şekli için kare çevirin ve sağ üst açı elmas şekli merkez hattı ile aynı hizada olacak şekilde sağ tarafı katlayın …

Origami Yıldız Yapımı 7

Ve diğer tarafta devam ediyor. Gerçekten bu kırışıklıkları işe unutmayın. Şimdi şekil küçük bir birinin üzerine büyük bir üçgenin neye benzediğini görmek?

Origami Yıldız Yapımı 8

Üzerinde şekil çevirin ve küçük bir üçgen yukarı gibi görünüyor alt kısmını katlayın. “Büyük üçgen” kenarı boyunca kırışık.

Origami Yıldız Yapımı 9

Parça ters çevirin ve yukarıda görüldüğü gibi soldan sağa doğru ikiye katlayın. Birbirine bağlı çok fazla kağıt var, çünkü bu kırışık Bilginize, bazı yapıyor alacaktır.

Origami Yıldız Yapımı 10

Şimdi … Bir yıldız yapmaya başlayabilirsiniz her parçanın sağ tarafındaki küçük üçgen şeklinde cepler görmek için bunları bağlamak için? Ve biz ikiye katlanmış kağıt yerden parçasının iki tarafı var nasıl sarı bkz? Bu bacaklar gibi davranırlar.

Origami Yıldız Yapımı 11

Basitçe başka bir parça cebine parçalarını kaydırın. Her iki tarafta her iki tarafta cepler ve bacaklar olduğundan, ortaya çıkan tutun oldukça sağlam AMA dekorasyon olarak yıldız kullanmak istiyorsanız, parçaları birarada gerekir.

Origami Yıldız Yapımı 12

Bir Yorum Bırak