İğne Oyası Yazma Örnekleri
12 Ağustos 2015
ornek

İğne Oyası Yazma Örnekleri

İğne oyası ile yapılan en güzel yazma örnekleri arasından seçmiş olduğumuz 8 adet modeli sizlerle paylaşıyorum. Yazmalar sadece iğne oyası...

İğne oyası ile yapılan en güzel yazma örnekleri arasından seçmiş olduğumuz 8 adet modeli sizlerle paylaşıyorum. Yazmalar sadece iğne oyası ile yapılmıştır.

Yazmalar geçmişten günümüze kadar, bayanların başörtüsü olarak kullanmış oldukları el işleridir. Anadolu kadınları başörtüsü olarak genellikle el işi ile yapılmış olan yazmaları tercih ederler. Genç kızların çeyizlerini de yazmalar ile doldururlar. Yazmaların kenarlarını tığ oyası veya iğne oyası ile süslemeler yaparlar. Şimdi sizlere iğne oyası ile yapılan yazma örnekleri paylaşımı yapacağız.

boncuklu-igne-oyasi-yazma-modeli boncuklu-iğne-oyası-yazma-modeli-2014 boncuklu-kenar-oyasi-ornekleri Boncuklu-yazma-oyasi-ornegi boncuklu-yemeni-oyalari-boncuklu-tulbent-oyalari-yemeni-oyasi en-yeni-iğne-oyaları-havlu harika-boncuklu-yazmalar igne oya ornekleri igne-oyasi-namaz-ortuleri iğne-oyası-yazma-örnekleri-yeni tahta-modeli-boncuklu-igne-oyasi Yeni-igne-oyasi-yemeni-yazma-kenari

El yazmaları çok geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Bayanlar bu geleneği devam ettirmekte kararlı. Hala günümüz Türkiye’sinde bir çok bayan el yazmaları tercih ediyor. Kimi bayan da yapmış olduğu el yazmaları ile geçimini sağlıyor. İğne oyası ile yapılan bir yazma ortalama 20 TL ile 50 TL arası fiyatlara rahatlıkla satılabiliyor.

Kenarlarına iğne oyası ile işlemeler yapılarak süslenen yazmalar bayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Tığ oyaları ile süslenen yazmaları tercih eden bayanlar da tabi ki var. El işi ile birbirinden güzel tasarımlar kullanılarak yazmalar elde edilebiliyor. Bayanlar el hünerlerini ortaya koyarak birbirinden güzel yazmalar yapıyor. Bizlerde en güzel yazmaları seçip bulup sizler için sitemize ekliyoruz. İster iğne oyası ister tığ oyası ararsanız sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca çoğu zaman yazma oyalarının nasıl yapıldığını da sitemize ekliyoruz. Anlatımlı oyalar paylaşarak sitemizi ziyaret edenlere yardımcı olmak için sürekli araştırmalar yapıyoruz.

İğne Oyası Yazma Örnekleri

Bir Yorum Bırak