İğne Oyası Modelleri

İğne Oyası Modelleri

İğne oyası; havlular, yazmalar, el bezleri, fularlar ve daha birçok şekilde yapılan çok şık ve güzel gelen bir hobidir. Boş vakitlerinizde öğrenerek en şık iğne oyası örneklerini eşyalarınızda farklılık yaratmak için  kullanabilirsiniz. Birçok modeli bulunan iğne oyalarının yapılışı da el alışkanlığı edindiğinizde gayet kolay olmaktadır.

Sari-kirmizi-igne-oyasi-yazma-ornegi-150x150 Cicekli-igne-işi-yazma-oyasi-150x150 iğne-oyası-çiçek-yapılışı-34 igne-oyasi-cicekli-bros igne-oyasi-carkifelek-cicegi igne-oyasi-lale-yapimi-8-150x150 igne-oyasi-namaz-ortuleri boncuklu-igne-oyasi-yazma-modeli boncuklu-iğne-oyası-yazma-modeli-2014 igne-oyasi-havlu-kenari-modelleri-7 2014-igne-oyası-modeli-1 boncuklu-igne-oyasi-150x150 boncuklu-igne-oyasi1-150x150 en-guzel-boncuk-igne-oyasi-modelleri-150x150 yeniigneoyalaricom_igne_oyasi_modelleri-20-300x160 igne-oyasi-kalpli-yazma-kenari kalpli-yazma-iğne-oyası-örneği

İğne Oyası Modelleri;

Basit İğne Oyası Modeli; en kolay ve başlangıç için yapılabilecek bir modeldir. İğneyi kumaşa saplıyorsunuz ve iğnenin etrafından ipi 2 kere geçiyorsunuz. Aynı şekilde sonuna kadar devam ediyorsunuz. Bu düz bir teknik olduğu için elinizin alışması açısından ilk olarak bunu deneyerek diğer modellere geçebilirsiniz.

Su Yolu İğne Oyası Modeli; bu modelin yapımını havlu kenarları, yazma işlemeleri için oldukça farklı renklerde uygulayarak yapabilirsiniz. Yapılı ise;  dikiş yaparmış gibi iğneyi kumaşa saplayın ve ipi iğnenin etrafına bir kere dolayıp, kirpik şeklinde kalacak kadar ipte boşluk bırakın.  Sonrasında aynı işleme 6 kere devam edin.  İpin 4 tanesi altta, kalan 2 tanesi üstte olacak şekilde iğne oyasını sonuna kadar götürüp bitirin.

Bülbül Tükürüğü İğne Oyası Modeli; kenarları düz şekilde işlenmiş bir model üzerine farklı bir renk ile bülbül tükürüğü işlemesine başlayın. Yapılışı da; ipi düz işlemenin altından geçirin, uç kısımda 5 cm kalana kadar çekin ve iğneyi diğer dikişe geçirerek,  etrafında ipi bir kere dolayıp, sonrasında da fazlalık ipi dolayıp düğüm atın. İplerin bombeli kalmasına dikkat edin ve sonuna kadar aynı şekilde gidin.

Badem İğne Oyası Modeli; genellikle yazma kenarlarına uygulanmaktadır. Piramit şeklinde görünmektedir. Yapımı da basit iğne oyası tekniğinde gitmektedir. İğneyi yazmadan geçirin ve iğnenin ucunda ipi 2 kere geçirin. Yaklaşık 6 kere devam edin. Sıra bittiğinde geriye dönerek 5 kere uygulayın. Aynı şekilde piramit şeklini alana kadar eksilterek bitirin.

İlgili Kelimeler
yazma oyaları, igne oyasi bileklik nasil, dolak modeleri, dolak modelleri, güzel boncuklu iğne oyaları, iğne boncuk modeli