İğne oyası menekşe yapılışı
28 Haziran 2015
ornek

İğne oyası menekşe yapılışı

Açıklamalı iğne oyalarına menekşe yapılışı ile devam ediyoruz. İğne oyası ile yapılan mucizeler ile devam ederken sizlere en güzel oyaları...

havis_havis_071

menekse yapimi

Yeni-igne-oyasi-cicek-modelleri

iğne-oyasından-mor-menekşe-oyalı-büyük-kolye-modeliAçıklamalı iğne oyalarına menekşe yapılışı ile devam ediyoruz. İğne oyası ile yapılan mucizeler ile devam ederken sizlere en güzel oyaları paylaşmak için elimizden geleni yapıyoruz. Geçmişten günümüze kadar gelen ve Anadolu kadınlarının zevk ile gelenek haline getirmiş oldukları iğne oyaları hiç bir zaman önemini yitirmedi. Şuanda başörtüleri gibi bir çok el işi iğne oyası ile süslenerek kullanılıyor. Bayanlar el hünerlerini ortaya koyarak birbirinden güzel oyalar elde ediyorlar.

İğne oyası menekşe çiçeği yapılışı Aynur hanımın sayfasından alınmıştır.  Model için kendinize teşekkür ederiz.

İğne oyası ile yapılan renkli menekşe çiçeği çok zarif göründüğü için yapmanızı öneririm. Sizde bu işten anlıyorsanız bu oyayı mutlaka yapın. El işlerinizi menekşe çiçeği ile süsleyin. Daha önceki yazılarımızda paylaşmış olduğumuz nar çiçeği oyası ve gelincik çiçeği oyası da yapabilirsiniz.

Menekşe oyası resimli anlatımlı olarak yer alıyor. Yani resimleri tek tek incelerseniz oya modelinin nasıl yapıldığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Renkleri kendi zevkinize göre tercih edip rengarenk menekşe çiçekli yapmak da serbest : ) En güzel oyalar sizin olsun istiyorsanız da iğne oyaları sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Genellikle oya modelleri çiçek ve gül gibi motiflerden oluşur. Bayanlar bu modelleri daha fazla tercih ediyorlar. El işlerine yakıştığından dolayı da çiçek ve gül oyalarını tercih etmelerini bende destekliyorum. Çünkü çiçekler ve güller gerçekten el işlerini çok açıyor. Bir çok oya modelini sizler için sitede paylaşıyoruz. Anlatımını istediğiniz model olursa bize bildirirseniz en yakın zamanda yapılışını paylaşırız. Eğer model bulamıyorsanız oya modelleri sayfasınız inceleyip modelleri inceleyebilirsiniz. Oya örnekleri sayfasında yüzlerce oya bulunmaktadır. Tığ ve iğne oyası ile yapılan oyaları bulup ekliyoruz. Tülbent oyaları, yazma oyaları, havlu oyaları gibi bir çok oya yer alıyor.

İğne oyası menekşe yapılışı

Menekşe çiçeği yapılışı yukarıdaki resimlerde anlatımlı olarak paylaşılmıştır. İğne ve ipliğinizi alıp hemen bu harika çiçeği yapmaya koyulabilirsiniz. Bu oya ile el işleriniz daha güzel görünecek. Renkli menekşe çiçeği yapılışı oldukça zevklidir. Kahvenizi alıp yapmaya başlamadınız mı daha ?

Bir Yorum Bırak