Fazla Kumaşlardan Bileklik Yapımı

Fazla kumaşları değerlendirmenin yolları bitmiyor. Bu yüzden hiçbir artık kumaşınızı iyice gözden geçirmeden atmayın. Şimdi bu kumaşlardan nasıl daha çok faydalanabiliriz, buna bakalım.

Pense, yapıştırıcı, ince bir çubuk, tel halkalar veya bilezikler ve fazla kumaşlar ihtiyacımız olan şeyler. Tel halkaları bijuteri mağazalarında da bulabilirsiniz ama bulamazsanız, değiştirmeyi istediğiniz ince bilezikler de işinizi görecektir.

Kumaş şeritlerinin bir ucundan bir ucuna incelmesi detayını unutmayın. Uzunca bir üçgen gibi. Çünkü bu detay tamamen bir rulo gibi katlanmış kumaş görüntüsünden bizi kurtaracak, daha serbest ve düzensiz, yani daha hareketli bir hava yakalamamızı sağlayacak. Zaten gündelik bir bileklik yaptığımızdan her şeyin mükemmel olması gerekmez. Tıpkı bir sigara böreği sarar gibi saracağız.  Bunun tek farkı, saracağımız şeyin daha uzun olması.

Kumaştan Bileklik Yapımı

İnce çubuğa kumaşı sarın ve minik bir kumaş silindiri oluşturun. Çözülmesini önlemek için yapıştırıcı kullanın.

Kumaştan Bileklik Yapımı

Kumaştan Bileklik Yapımı

Bunun gibi birçok kumaş silindirimiz olacak. Siz sadece dizerken istediğiniz sıralamaya ve uyumuna dikkat edin.

Kumaştan Bileklik Yapımı

Ardından tel halkamıza ya da sizin elinizdeki ince bileziklere, silindirlerin ortasından geçirerek  kumaşları doluyoruz.

Kumaştan Bileklik Yapımı

Her şey bittiğinde telin ucunu kıvırabilirsiniz ya da silindirin deliğinden daha büyük bir düğümle kumaşların düşmesini engelleyebilirsiniz.

Kumaştan Bileklik Yapımı

Artık bilekliğiniz hazır.

Kumaştan Bileklik Yapımı

SİTEMİZDE BULUNAN DİĞER BİLEKLİK KONULARI