Evde Yapılabilecek Kolay Süs Eşyaları
2 Temmuz 2015
ornek

Evde Yapılabilecek Kolay Süs Eşyaları

Evlerimizde değişik değişik birçok süs eşyası yaparız televizyonlardan ya da internet ortamından nasıl yapılacağını öğrenerek evimizin birçok süs eşyasını kendimiz...

Evlerimizde değişik değişik birçok süs eşyası yaparız televizyonlardan ya da internet ortamından nasıl yapılacağını öğrenerek evimizin birçok süs eşyasını kendimiz yaparız. Bizde bu süs eşyalarından birinin nasıl yapılacağını anlatacağız size bugün. Bu anlatacağımız süs eşyası evde yapılabilecek icatlar listesine girebilecek türden bir süs eşyası. Lafı daha fazla uzatmadan alt kısma hemen bir fotoğraf koyuyoruz ve ne yapacağımızı birlikte görüyoruz.

evde yapılabilecek oda süsleri

evde yapılabilecek oda süsleri

Evet bu günkü konumuz bu güzel süs eşyaları bunların yapımındaki ana madde hamur evet ilginç gelebilir ama ana maddemiz hamurdan oluşacak bu yüzden de size hemen bu hamurun nasıl olacağını söyleyeceğiz eğer normal bir hamurdan yaparsanız hamur istenen kıvamda olmaz ve süslenecek kıvama gelmez o yüzden vereceğimiz tarifi harfi harfine uygulayın lütfen.

Bir mikserin içine ½ oranında bir bardak sofra tuzu bu sertliği sağlamak için gerekli daha sonra 1 bardak çok amaçlı un gerekiyor eğer hamurun renkli olmasını istiyorsanız çay ya da kahve koyabilirsiniz. Çay veya kahve ölçüsü de ½ fincan oranında olmalıdır. Daha sonra iyice mikserin içinde karıştırarak bir hamur halini almasını sağlıyoruz unun iyice karıştığından emin olun. Hamur oluştuktan sonra bir sürede unlanmış tezgah üzerinde yoğuruyoruz 7 ila 10 dakika arası yoğurmak yeterli gelecektir. Hamur kıvam alacak şekle geldiği zaman elastik bir özelliğe kavuştuğu zaman yani süs eşyası yapmaya hazırdır demektir.

Hamuru açıyoruz.

Daha sonra yukarıdaki fotoğrafta da görüldüğü üzere hamur kalıplarıyla hamurumuza şekiller veriyoruz şekil verdikten sonra kalan hamuru tekrar yoğurarak şekil verebilirsiniz.

Fotoğraftakiler gibi ya da farklı da olabilir şekilleri çıkarıyoruz.

Daha sonra hamurlarımızı fırına sürüyoruz ve pişmelerini sağlıyoruz çok fazla pişirmeyin aksi takdirde çabuk kırılabilir hamur sertliğini aldıktan sonra fırından alabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak