En Güzel El İşi Örnekleri

El İşi Örnekleri

El işleri ev hanımlarının boş zamanlarını değerlendirmek ve vakit geçirmek için yaptıkları hobilerdendir. Birçok yapılabilecek el işi örnekleri bulunmaktadır. Özellikle de günümüzde çok fazla el işine rağbet olduğundan bu alanda farklı gelişmeler göstermeye başlamıştır. Eskiler genellikle dantel, tığ işi, kanaviçe ve havlu yaparken şimdi tüm ev eşyaları üzerinde uygulanabilecek şeyler olmuştur.

El-yapimi-tig-isi-yazma-4 El-yapimi-tig-isi-yazma-5 Değişik-lif-modelleri tig-isi-cicek-nasil-yapilir-anlatimli-orgu-modelleri-8-530x398 rengarenk-tig-isi-top-banyo-lifi-modelleri-530x480 duz-renkli-tig-isi-kare-dikdortgen-banyo-lifi-modelleri-530x383 yumusak-rengarenk-tig-isi-lif-modelleri-ornekleri-530x414 El-yapimi-tig-isi-bileklik-9 El-yapimi-tig-isi-bileklik-31 orgu-bayan-kazak-modeli-ve-yapılışı yeni-moda-derya-baykal-oya-modelleri-anlatimli-yapilislari-galerisi-resimleri beyaz-incili-cok-degisik-orgu-sal-modeli ponponlardan-kelebek-seklinde-paspas-yapilisi-2 -ucgen-tig-isi-sal-modelleri-295 Tığ-işi-Kulaklı-Bere-Modeli-Yapılışı-2 oklava_isi_orgu_modeli_resimli_anlatimli

El İşi Örnekleri

El İşi Havlu Kenarı Örneği; tığ ile evde bulunan havlu kenarlarınıza farklı işlemeler yaparak kullanabileceğiniz bir hobidir. Oldukça fazla tığ tekniği olduğundan düz modelde havlularınızın üzerine birçok farklı desen uygulayabilirsiniz.

El İşi Keçe Kapı Süsü Örnekleri; renk renk edinebileceğiniz keçelerden alarak birçok farklı model üretebilirsiniz. Bu sayede hem evinize hem de çocuklarınıza çeşitli şeyler yapabilirsiniz.

El İşi Yazma Örnekleri; eski zamanlardan gelen ve günümüzde hala aynı şekilde devam etmekte olan el emeği göz nuru yazma kenar işlemeleridir. Birçok farklı şekilde işlenerek düz model bir yazma bile çok farklı bir hale getirilebilmektedir.

Tığ İşi Lif Örnekleri; banyo lifleri kanca burun tığ ve rengarenk ipler ile yapılan işlerdir. Tığ ile yapımı kolay olduğundan birçok farklı model üretilebilmektedir. Bu yüzden bu şekilde lifler daha çok tercih edilmektedir.

İğne Oyası Yastık İşlemesi Örnekleri; evinizdeki kırlentlerinizin üzerine kılıf şeklinde birçok modelde iğne oyası ile işleme yapabilirsiniz. Yeni gelinlerin evlerinde yaparak özenle sergilediği işlerinden biridir. Eskisi kadar çok yapılmasa da çeyiz için yine yapılabilmektedir.

Tığ İle El İşi Battaniye Örnekleri; birçok bayan tığ yapmayı çok sevdiğinde birçok eşyaya veya giysiye bu örnekleri uygulamaktadır. Battaniye de genel olarak bebekler için yapılması tercih edilmektedir. Tunus örme tekniği ile birçok bebek battaniyesi kolaylıkla yapılabilmektedir.