El İşi Örnekleri

El İşi Örnekleri

Hamarat ev hanımlarının vazgeçilmezi olan hobilerdendir. Boş vakitler de hem kendileri hem de evleri için farklı örnekler ile değişik tarzlar yaratabilirler. Günümüzde her ne kadar her şey hazır olarak bulunsa da el yapımı işler kendini belli etmektedir.

dantel-tepsi-ortusu-elisi-dantel-orguboncuklu-kasnak-işi-20.15-modeljpg-2 2017-Değişik-lif-modelleri tig-isi-yuvarlak-mavi-cuzdan-modelleri-530x298 sik-igne-tig-isi-kuslu-cuzdan-modelleri-530x534 Tig-isi-kirmizi-cicekli-dantelli-kozmetik-cantasi el-isi-oyuncaklar-150x150 orgu-isi-bebek-bere-patik-modelleri-hobi-blogu Tığ-işi-Uğur-Böceği-Bere-Modeli-Yapılışı-2 Tığ-işi-Uğur-Böceği-Bere-Modeli-Yapılışı-4 Örgü firkete yelek modeli yapılışı – Videolu anlatım

El İşi Örnekleri

Havlu Kenarı İşlemeleri; düz renk havlularınıza hareket katmak isterseniz iğne oyası ile basit işlemeler yaparak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Havlu kenar işlemeleri genellikle çeyiz hazırlarken yapılan ve günlük kullanım için değil de misafirleriniz için kullanabileceğiniz el işi örnekleridir.

Amigurumi El İşi Örneği; bu el işi örneği ile çocuklarınıza tığ ile birçok bebek ve oyuncak yapabilirsiniz. Eğer tığ işi yapmayı seviyorsanız kolaylıkla ve severek bu el işini dilediğiniz örnek ile uygulayabilirsiniz. Kalp, bebek, araba her türlü model yapılabilmektedir. Sık iğne yapılarak oluşturulmaktadır.

Yastık Yapımı Örneği; öncelikle bu örneği yapmadan önce yastık oluşturup içesini elyaf ile doldurmanız gerekmektedir. Yastık şeklini oval veya kare şeklinde uygulayabilirsiniz. Hazırladığınız yastık üzerine kılıf olarak tığ ile lif yaparken uyguladığınız delikli örneği yapmanız gerekmektedir. Tek zincir çekilir ve bir önceki zincirdin ip geçirilerek devam ediliri. Bu şekilde yastığınızın boyutuna gelene kadar işlemi tekrar ederek yastık kılıfınızı tamamlayabilirsiniz.

Kumaş Gül Yapım Örneği; tül şeklinde kumaşlar edinerek gül oluşturabilirsiniz. Daireler şeklinde keserek 4 tane daireyi iğne ile birleştiriyorsunuz. Sonrasında üst üst gelecek şekilde çoğaltarak gül şeklini alana kadar sabitliyorsunuz. Hazırladığınız bu gül yapımını dilerseniz toka dilerseniz de giyiminize broş şeklinde takabilirsiniz.

Kavanoz İle Bahçe Mumluğu Örneği; bu örnekte kullanmadığınız düz geniş kavanozları kullanabilirsiniz. Gemici ipi ile kavanozlar ağzını bağlayarak yapıştırıcı ile sabitleyin. Kavanoz dibine çakıl taşları koyarak küçük mumları yerleştirin. Bu kavanozlar iplerinden farklı uzunluklarda bağlayarak asabilirsiniz.