Anlatımlı Yazma Oyaları Yapılışı
21 Haziran 2015
ornek

Anlatımlı Yazma Oyaları Yapılışı

Yazmalar ya iğne oyaları ile ya da tığ oyaları ile süslenir. En çok tercih edilen iğne oyası ile yapılan anlatımlı...

Yazmalar ya iğne oyaları ile ya da tığ oyaları ile süslenir. En çok tercih edilen iğne oyası ile yapılan anlatımlı yazma oyaları sizler için sitemize eklendi. Bildiğiniz üzere her yazımda söylediğim gibi bunda da söylemek istiyorum. Bayanların en çok sevdiği iş iğne işidir. İğne işi ile hamarat bayanlar çok güzel el işleri üretirler. İğne oyası yazmalar da bunların arasındadır. Hemen hemen her başörtülü bayan başörtüsü olarak yazmaları tercih ediyor. Anadolu kadınlarının da sıklıkla kullanmış oldukları ve çeyizlerin olmazsa olmazı haline gelen yazmaları iğne oyaları ile süslüyorlar.

İğne Oyası Bilmiyorsanız Hemen Öğrenin

Eğer iğne oyası bilmiyorsanız öğrenmek çok kolay. İğne ve ipliğinizi aldıktan sonra iğne oyaları sayfasında bulunan anlatımlı iğne oyaları ile iğne işini öğrenebilirsiniz. Bu yazıda da bulunan anlatımlı yazma oyaları yapılışları ile artık ”nasıl yazma kenarı yapılır?” diye sağda solda arama yapmanıza gerek kalmayacak.

Anlatımlı Yazma Oyaları Yapılışı

İğne oyası tülbent kenarı yapılışı

Yazma ve tülbent kenarlarını bu oya örneği ile süsleyebilirsiniz. Yapılışı oldukça basit olan yazma oyasını sizlerde hemen yapmaya ne dersiniz ?

İğne oyası yazma motifi

Basit ve kolay olan bu örnek ile yazma, yemeni ve tülbentleri süsleyebilirsiniz.

İğne oyası yazma kenarı yapımı

Halkalı yazma oyası seviyorsanız bu model tamda size göre!

Fiyonklu Yazma

Bir Yorum Bırak