Yaz Dekorasyon Fikirleri

Yaz ayları gelince insanlara farklı bir neşe doluyor. Neden bu neşe evinize ve bahçenize de dolmasın? Birçok ülkede karşımıza çıkan bir detay da evlerde yazlık ve kışlık olarak farklı tasarım ve dekorasyon stilleri tercih edilmesi. Siz de yaz aylarına yakışan rengarenk dekorasyon fikirleri ve kendin yap fikirleri sayesinde yazın eğlenceli havasını sonuna kadar yaşayabilirsiniz. İşte en güzel, en basit ve en ucuz yaz dekorasyon fikirlerinden bazıları…

Yaz Dekorasyon Fikirleri 1

Yaz aylarının enerjisine en çok yakışan şey renklerdir. Bütün canlı renkleri hayatınızın içine sokmayı ihmal etmeyin. Evdeki birçok sade ve sıkıcı objeye renkli detaylar katın; kavanozların etrafına kurdeleler, sepetlerin kenarlarına renkli boncuklar, evi süsleyen renkli dekoratif süsler, eski mumların etrafına sim kaplamak gibi. Sitemizde daha önce paylaşılmış olan birçok kendin yap fikri size bu konuda yardımcı olacaktır.

Yaz Dekorasyon Fikirleri 2

Rengarenk kırlentler dikerek evinizi renklendirebilirsiniz. Sadece eşit boyutta keseceğiniz iki adet kare kumaşı tersten dikip altında bıraktığınız açıklıktan içine elyaf doldurduktan sonra kapatın; işte bu kadar basit.

Yaz Dekorasyon Fikirleri 3

Çiçek ve meyve desenleri, bunun yanında canlı çiçekler gibi detaylar yaza çok yakışır; unutmayın. Evinizin dekorasyonunda kullanacağınız birçok aksesuarda bu tarz canlı desen ve detaylara yer vermeyi ihmal etmeyin.

Eski mendilleri yanlarından birbirlerine dikerek güzel bir runner elde edebilirsiniz. Özellikle de çiçek desenli mendil modellerini tercih etmeye çalışın.

Yaz Dekorasyon Fikirleri 4

Canlı çiçekleri koyacağınız kavanoz ve cam şişeleri süsleyerek evin her köşesine hareket kazandırın.

Yaz Dekorasyon Fikirleri 5

Eski mobilyalarınıza dekupaj tekniğiyle çiçek desenleri ilave edebilir, onları canlı ve yeni bir mobilyaya çevirebilirsiniz. Bu konuda ayrıntılı bir yazımızı bulabilirsiniz.

Yaz Dekorasyon Fikirleri 6

Evdeki basit renkli malzemelerden dekoratif fikirler üretebileceğinizini unutmayın. Cupcake kağıtlarını ortadan delip ipe geçirerek oluşturulmuş bu sarkıt süs gibi… Yaz Dekorasyon Fikirleri 7

Eski ahşap objelerinizi renklendirmenin zamanı geldi. Bu tarz ahşap bir kaseniz varsa; onun dış kısmını açık yeşil, iç kısmını da kırmızı renkte boyayıp kurumaya bırakın. Kuruduğundan emin olduğunuz kaseyi alıp dış kısmına koyu yeşil desenler ve çizgiler, iç kısmına da siyah çekirdekler yapıp yine kurumaya bırakın. Artık renkli ve meyve desenli servis kaseleriniz oldu!

Yaz Dekorasyon Fikirleri 8

Yaz aylarında bahçe ve balkonlardan içeri girmeyi istemediğinizi biliyoruz. Pahalı bahçe mobilyaları almak yerine kendi basit çözümlerinizi üretebilirsiniz. Bu fikirde olduğu gibi boyanmış tuğlaları iki kenara koyup aralarına, deliklerinden geçecek ahşap kalın tablalar koyduktan sonra; üstüne dikeceğiniz desenli, yumuşak minderlerle basit bir bahçe bankı oluşturabilirsiniz.

Yaz Dekorasyon Fikirleri 9

Oturma sorununu çözdük; peki ya güneşten korunma sorunu ne olacak derseniz; eski tüllerinizi ağaçlara takıp bankınızı da tam altına koyarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Yaz Dekorasyon Fikirleri 10

Ayrıca oldukça renkli ve dekoratif bir görüntü de oluşturmuş olacağınızı unutmayın.

Yaz Dekorasyon Fikirleri 11

Yaz Dekorasyon Fikirleri 12

Renkli aydınlatma ürünleri bahçelerinize hareket katacak ve çok yakışacaktır. Eski yazılarımızdan da bu tarz fikirler bulabileceğiniz gibi, kendi yaratıcı çözümlerinizi de kullanabilirsiniz.

Yaz Dekorasyon Fikirleri 13

Eski sepetler, süzgeçler, kavanozlar, kutular gibi birçok eskimiş objeyi iplerle tavana ya da ağaçlara astıktan sonra içlerine küçük plastik kaplara ektiğiniz çiçekleri koyarak dekoratif çiçek saksıları elde edebilirsiniz.

Yaz Dekorasyon Fikirleri 14

Eski tabak ve kaseleri birbirine aşağıda gördüğünüz gibi yapıştırdıktan sonra, bir yere astığınız bu objenin ortasına kuş yemi koyarak güzel bir kuş yemliği elde edebilir; yaz aylarınızın neşesine kuş cıvıltılarını da ekleyebilirsiniz.

Yaz Dekorasyon Fikirleri 15

Eğlenceli açık hava oyunlarını da ihmal etmeyin. Sitemizde bulacağınız yaz oyuncakları ve oyunları fikirlerine bunu da ekleyebilirsiniz: İki adet ahşap tablanın ortasına delik açıp etrafına bir canavar formu çizin. Bu canavar ağzını açmış ve bekliyor gibi görünecek. Ardından kartondan dişlerini yapıp yapıştırdığınız canavar standlarına uzakta durarak, elinize alacağınız küçük topları deliklerden atmaya çalışın. Yaz ayları oyunlar olmadan eğlenceli geçemez, değil mi? Yaz Dekorasyon Fikirleri 16

Yaz aylarının tadını çıkarmanın bir yolu da bahçe ve balkonlarınızda yaz partileri yapmak olacaktır. Plastik tabak ve kaselerin yanı sıra oyuncak kovaları çatal bıçak koyacağınız bir kutu olarak kullanıp sitemizden alacağınız farklı dekoratif fikirler sayesinde kendi yaratıcı parti temalarınızı oluşturabilirsiniz!

Yaz Dekorasyon Fikirleri 17