Pratik Küçük Salon Dekorasyonu Örnekleri

Bir evin en önemli bölümlerinden olan salonları dekore ederken bir çok hususa dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin seçeceğiniz mobilyaları çok güzel dizayn etmeniz lazım. Eğer eviniz küçük ise ve küçük bir salona sahipseniz küçük salon dekorasyonu için seçeceğiniz aksesuar ve mobilyaları kendi zevkinize uygun modern modeller tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Dar bir alana sahip salonu dekore etmek aslında daha kolaydır. Çünkü bir kaç aksesuar , mobilya gibi ürünler ile sade bir salona sahip olabilirsiniz. Ayrıca dekore ederken bir kaç ayrıntıya dikkat edip küçük salonu büyük ve geniş gösterebilirsiniz.

Küçük Salon Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyim

Salonunuzu dekore ederken öncelikle sadelikten yana olun. Yani çok fazla mobilya vb şeylerden kaçının. Ne kadar fazla eşya kullanırsanız salon o kadar daralacağından dolayı mobilya seçiminde cimri olmayı tercih edin. Duvar renkleri genellikle açık renkler olsun. Mobilya renkleri de duvar renklerine uyumlu bir biçimde açık renkler tercih edilirse salon daha modern görünür. Küçük bir oturma grubu, tv masası, küçük bir halı ve bir adet tablo ile salonun dekorasyonunu yapabilirsiniz.

Modern Küçük Salon Dekorasyonu

 Küçük Salon Dekorasyonu İçin Küçük Mobilyaları Tercih Edin

Salon dekorasyonu için alacağınız mobilyaları küçük boyutlarda almayı tercih edin. Örneğin televizyon alırken küçük ekranları bir televizyon alabilirsiniz. Veya halı alırken duvar renklerine uyumlu küçük metrekareli bir halı alıp dekorasyonu yapabilirsiniz. Aksesuar seçiminde ise çok fazla aksesuar kullanmanıza gerek yok. Duvara asacağınız 1 en fazla 2 adet tablo yeterli olacaktır.

Dar Salon Dekorasyonu

Ahşap Mobilyaları Tercih Edebilirsiniz

Salon dekorasyonunuzu ahşap mobilyalar ile yapabilirsiniz. Salonun hem modern görünmesini hemde çekici görünmesini sağlayacaktır. Küçük salon dekorasyonlarında da ahşap mobilyalar tercih edilebilir.

Ahşap Küçük Salon Dekorasyonu

Küçük Salon Dekorasyonu

Küçük Salon Dekorasyon Örneği

Beyaz Salon Dekorasyonu

Yeni Salon Dekorasyonu