Kara Tahta Boyasıyla Dekor Yapımı

Son bir iki yıldır dekorasyon konusunda çok trend olan bir detay da kara tahta boyasını mobilya ve aksesuarları boyamada kullanma fikri. Biraz retro, biraz endüstriyel, biraz da modern karışımı bir tarz oluşturan bu fikir; mobilyaların ve dekoratif objelerin biraz daha kullanışlı ve farklı görünmesini sağlıyor. Piyasada satılan kara tahta boyalarını alıp dilediğiniz ürünü onunla boyayabileceğiniz gibi, eğer kara tahta boyası bulamazsanız ya da fiyat olarak biraz pahalı gelirse mat siyah boya alıt ve içine biraz derz dolgusu katıp kara tahta boyasıyla birebir aynı olan muadilini elde edebilirsiniz. Eğer siz de bu dekoratif fikri evinizde kullanmak isterseniz; kara tahta boyasını kullanabileceğiniz alanlara ve yapabileceğiniz dekor fikirlerine bakmak için görsellerimizden yardım alabilirsiniz.

Kara Tahta Boyasıyla Dekor Yapımı 1

Kara tahta boyasıyla hemen hemen her alanı boyamanız mümkün. Üstüne tebeşir yardımıyla notlar, resimler, mesajlar yapabileceğiniz farklı dekoratif objeler oldukça kullanışlı görünüyor. Kara tahta boyasıyla boyanmış bir ahşap parçasını çocuk odalarında duvara monte ederek, çocukların yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri bir alan oluşturabilirsiniz.Kara Tahta Boyasıyla Dekor Yapımı 2

Komidin, dresuar ve dolap modellerini kara tahta boyasıyla boyamak da en çok tercih edilen dekorasyon trendleri arasında yer alıyor. Ayrıca bu dolapların üstüne güzel sözler yazmak ya da çekmecelere içinde ne olduğunu belli eden notlar yazarak daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Kara Tahta Boyasıyla Dekor Yapımı 3

Özel günlerde yapılan kutlamalarda kullanmak için ideal olan bu fikir; kadehlerin saplarını yarısına kadar kara tahta boyasına batırarak üstüne kime ait olduğunu ya da içinde ne olduğunu yazmak…

Kara Tahta Boyasıyla Dekor Yapımı 4

Kullanışlı olan bir başka fikir de kavanoz kapaklarını kara tahta boyasıyla boyayarak içinde olan baharatın adını üstüne yazmak olacaktır. Böylece baharatları karıştırmamak için dekoratif bir fikir bulmuş olacaksınız.

Kara Tahta Boyasıyla Dekor Yapımı 5

Birçok dekoratif objeyi yine kara tahta boyasıyla boyayabilirsiniz; bu üstünde not yazan dünya küresi gibi. Kağıda bir not yazıp harflerini kestikten sonra, dünya küresinin üstüne yapıştırın. Ardından geri kalan her yeri kara tahta boyasıyla boyayın.

Kara Tahta Boyasıyla Dekor Yapımı 6

Bir diğer fikir de kara tahta boyasıyla duvarı boyayıp ‘mış’ gibi yapmak; yani aslında orda olmayan bir mobilyayı tebeşirle çizmek. Yatak başı, raf, tablo gibi eşyaları çizerek oraya koymak modern bir fikir…

Kara Tahta Boyasıyla Dekor Yapımı 7

Eviniz dubleksse; merdivenlerin dik kısımlarını kara tahta boyasıyla boyayarak o kısımlara güzel notlar, sözler, rakamlar, harfler vs. yapabilirsiniz.

Kara Tahta Boyasıyla Dekor Yapımı 9

Bir ahşap parçasının orta kısmını kara tahta boyasıyla boyadıktan sonra, iki kenarına tutma kulbu takarak güzel bir tepsi elde edebilirsiniz. Ayrıca bu tepsinin üstüne koyduğunuz yiyeceklerin yanına ne olduklarını da yazabilirsiniz.

Kara Tahta Boyasıyla Dekor Yapımı 10

Buzdolabınızı bile bu boyayla boyayıp üstüne birçok farklı not yazabilir, desen yapabilirsiniz.

Kara Tahta Boyasıyla Dekor Yapımı 11

Eski ayna ya çerçevelerin içini boyayarak, güzel bir not tablosu elde edebilirsiniz.

Kara Tahta Boyasıyla Dekor Yapımı 12

Amerikan servislerinizi kara tahta boyasıyla boyayarak güzel bir görünüm oluşturabilirsiniz. Çatal ve bıçakların koyulacağı yerleri, yiyeceklerin isimelerini ve sevgi notlarınızı yazabilirsiniz.

Kara Tahta Boyasıyla Dekor Yapımı 13

Kara Tahta Boyasıyla Dekor Yapımı 14