Eski Kapılardan Dekor Yapımı

Eskiyen kapılarınızı değiştirdiğiniz zaman eskilerini atmanıza gerek yok. Eski kapılardan çok güzel dekoratif ürünler, yeni mobilyalar, kullanışlı objeler yapabilirsiniz. Basit ve ucuz çözümlerle hem eski kapıları değerlendirebilir, geri dönüşüm yaparak bütçenize ve doğaya katkıda bulunabilir; hem de yeni ve güzel bir dekoratif ürüne sahip olabilirsiniz. İşte eski kapılarınızı değerlendirebileceğiniz birbirinden güzel ve basit fikirler…

Eski Kapılardan Dekor Yapımı 1

Eski kapılarınızı sadece dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz. Olduğu gibi, eskimiş bir şekilde kullanabileceğiniz kapılarınız vintage bir dekor objesi olacaktır. Aynı şekilde son yılların en moda dekoratif detayı olan kara tahta boyasıyla boyadığınız bir kapıyı da üstüne yazacağınız güzel sözler ve notlarınızla birlikte dekoratif amaçlı kullanmanız mümkün.

Eski Kapılardan Dekor Yapımı 2

Eski kapılar, genişlik olarak tam yatak başı yapmak için müsait boyutta olduğundan güzel alternatifler olabilir.

Eski Kapılardan Dekor Yapımı 3

Oldukça eskimiş bir çift kapıyı duvara monte ederek dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca üstüne askılar, lambalar, kulbuna takı asmak gibi küçük detaylar ekleyerek daha güzel bir görünüm de oluşturabilirsiniz.

Eski Kapılardan Dekor Yapımı 4

Girintili, bölmeli bir eski kapıya sahipseniz; içine fotoğraflarınızı yapıştırdığınız bölmeli kısımlar sayesinde harika bir fotoğraf çerçevesine sahip olabilir, kapıyı duvara monte edebilirsiniz.

Eski Kapılardan Dekor Yapımı 5

Kara tahta boyasıyla cam kısımlarını ya da girintili kısımlarını boyadığınız kapılarınız, çalışma masanızın üstüne monte edebileceğiniz güzel bir çalışma ve not tahtasına sahip olabilirsiniz.

Eski Kapılardan Dekor Yapımı 6

Eski bir kapıyı keserek güzel bir sehpa modeli yapabilirsiniz. Aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi vintage bir sehpa modeli ortaya çıkacaktır.

Eski Kapılardan Dekor Yapımı 7

Eski oyma desenli, güzel kapı modellerini raf ve dolaplara kapak olarak kullanabilirsiniz. Görselde gördüğünüz gibi sürgülü bir sistem oluşturulmuş ve rafların önüne, sürgülü kapak olarak oymalı bir kapı kullanılmış.

Eski Kapılardan Dekor Yapımı 8

Eski Kapılardan Dekor Yapımı 9

Eski bir kapının üstüne raflar monte ederek güzel bir kitaplık ya da içecek rafı olarak kullanabileceğiniz bir mobilyaya sahip olabilirsiniz.

Eski Kapılardan Dekor Yapımı 10

Eski bir kapı modelinin alt kısmına bir bank yaparak, üstüne askı ve raflar monte ederek güzel ve dekoratif bir portmanto modeli ortaya çıkarabilirsiniz. Evinizin giriş kısmında dekoratif bir detay oluşacaktır.

Eski Kapılardan Dekor Yapımı 11

Eski kapıları ortadan kesip birbirine menteşe yardımıyla monte ederek evinizde her alanda kullanabileceğiniz bir paravan yapabilirsiniz.

Eski Kapılardan Dekor Yapımı 12

Bahçelerinizde de kullanabileceğiniz bir fikir olmakla birlikte, kır düğünü gibi kutlamalarınızda da tercih edebileceğiniz vintage bir detay olan bu iplerle ağaca asılmış olan kapıyı masa olarak kullanma fikri de oldukça hoş bir fikir. Eski Kapılardan Dekor Yapımı 13

                                                   

One Response

  1. Christina 30 Aralık 2016