Eski Bavullardan Dekor Yapımı

         Eski bavullar, tarihi dokuları ve güzel görünümlerinin yanı sıra dekoratif olarak da kullanışlı ve birçok farklı alanda değerlendirmeye müsait olan objelerdir. Eski bavullardan birçok farklı dekoratif fikir yapabilir, onları evlerinizin farklı alanlarında kullanabilirsiniz. Eğer siz de büyüklerinizden ya da gençliğinizden kalan eski bavullara sahipseniz; onları biraz yenileyerek birbirinden farklı obje ve hatta mobilyalara dönüştürebilirsiniz. Böylece hem anılarınızı sürekli göreceğiniz bir objeye çevirme şansınız olacak, hem de bavullardan yaptığınız değişik bir tasarıma sahip olacaksınız. Eski bavullardan dekor yapımı fikirleri için görselleri inceleyebilirsiniz.

Eski bavullarınızın üstünü desenli kumaşlarla kaplayarak onları dekoratif kutulara çevirebilirsiniz. Farklı boyutlarda bavullarınız varsa; hepsini farklı desende kaplayarak üst üste koyabilir ve hem içini kutu olarak kullanırken bir yandan da dekoratif olarak güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eski Bavullardan Dekor Yapımı 1

Evcil hayvan dostlarınız için güzel bir yatak modeli arıyorsanız; eski bir bavulun içine koyacağınız yumuşak bir minder ve kapağını duvara dayamanız sayesinde güzel ve rahat bir evcil hayvan yatağı yapabilirsiniz

Eski Bavullardan Dekor Yapımı 2

Eski bir sehpanın ayaklarının üstüne eski bir ahşap bavulu monte ederek güzel ve dekoratif bir komidin oluşturabilirsiniz.

Eski Bavullardan Dekor Yapımı 3

Bunun yerine küçük sehpa ayakları monte ettiğiniz bir bavulu içine eşyalarını depolayabileceğiniz bir alan ve yatağınızın ayak ucuna koyacağınız bir puf olarak da değerlendirebilirsiniz.

Eski Bavullardan Dekor Yapımı 4

Güzel bir çalışma alanı oluşturmak istiyorsanız; küçük ahşap bir masanın üstüne alt ve üst kısmını kestiğiniz bavulu monte edebilirsiniz. Bavulun alt kısmını ters çevirip masanın üst kısmına, kapağını da iç kısmı karşıya bakacak şekilde dik olarak çaktıktan sonra, üstüne küçük ahşap raflar monte edebilir ve vintage bir çalışma masası oluşturabilirsiniz. Eski Bavullardan Dekor Yapımı 5

Eskimiş ve çok yıpranmış bavullarınızı kesmeye kıyabilirseniz; aşağıdaki görselde de görüldüğü gibi birbirinden farklı bavul ve bavul kutuları kapalı halde ortasından keserek duvara monte edebilir ve harika dekoratif raflar oluşturabilirsiniz. Eski Bavullardan Dekor Yapımı 6

Eğer çok eski ahşap bavullardan bulabilirseniz; kapalı halde dikey olarak koyacağınız bavulun kapağında büyük bir pencere açın. Açtığınız pencerenin yani bavulun iç kısmına ahşap raflar monte edin. Bu dekoratif küçük rafı dilerseniz içki dolabı, dilerseniz küçük bir kitaplık, dilerseniz de komidin olarak kullanabilirsiniz.

Eski Bavullardan Dekor Yapımı 7

Büyük bir eski bavulun içini duvar kağıdı ya da desenli bir kumaşla kaplayın. Ardından içine tam sığacak boyutlarda ahşap parçaları kestirin ve bu parçaları boyayın. Bavulu açıp her iki kenarına da ince ahşap rafları monte edin. Yine her iki kısma ikişer tane olacak şekilde eski sehpa ya da puf ayakları monte edin ve bu raflı bavulu açık halde odanızın köşesine koyun. Dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz güzel bir kitaplığınız oldu.

Eski Bavullardan Dekor Yapımı 8

Küçük bir bavula sahipseniz; masa ya da dresuar üstünde kullanabileceğiniz özel eşya kutusu da yapabilirsiniz.

Eski Bavullardan Dekor Yapımı 9

Küçük bir bavula sahipseniz; masa ya da dresuar üstünde kullanabileceğiniz özel eşya kutusu da yapabilirsiniz.

Eski Bavullardan Dekor Yapımı 10