Metal Boncuklu Arkadaşlık Bilekliği Yapımı – Dostluk Bilekliği

Bu yazımızda Metal Boncuklu Arkadaşlık Bilekliği Nasıl Örülür? Metal boncuklu Bileklik Nasıl Örülür? sorularının cevabını vermek için bu tür bileklikler hakkında kısa bir bilgi paylaşacağız ve ayrıca yapmış olduğumuz bir örneği de sizlerle paylaşıyoruz.

Dostluk bileklikleri kollarda çok şık duruyor. Yapanlar da görecektir ki bu bilekliği örerken farkında olmadan çok güzel bir şeklin, motifin ortaya çıktığını göreceksiniz. Örneğimizde tek renkten yapıyoruz ama siz farklı renk tercihleri yapabilirsiniz ve  rengarenk yaptığınızda içiniz açılacak. Bu modelden arkadaşınıza hediye ederseniz çok sevinecektir. El yapımı bu dostluk bilekliğinin örülüşü resimlerle anlatıyoruz.

boncuklu_arkadaslik_bileklik_yapimi

Metal Boncuklu Dostluk Bilekliği Nasıl Örülür? Anlatımı:

Örneğimizde boncuklu kolye şeklindeki ürün otomatik olarak eklendi fakat, onun yapımı daha kolay, sırasıyla büyük ve küçük boncukları ipe diziyoruz. Küçük boncuk kullanmaya da bilirsiniz. Tercihinize kalmış bir durum. Yapacağınız en önemli şey, boncukları yanyana getiriyoruz ve çapraz olarak bir taraftan sarmaya başlıyoruz. Örneğin A ucundan başlayıp B ucuna kadar böyle çapraz sarıyoruz ve ipimizin ucunu sarkıtıyoruz. Daha sonradan da B ucundan başlayıp A ucuna kadar tekrar sarıyoruz ve ipin ucunu sarkıtıyoruz.

boncuklu_arkadaslik_bileklik_yapimi2

Daha sonra bu sarkıtılan bu iki ucu ister balık sırtı gibi örerek ister de başka bir motif şeklinde örerek uçları birleştirip düğüm atıyoruz.

boncuklu_arkadaslik_bileklik_yapimi3

Ve işte Metal Boncuklu Arkadaşlık Bilekliği Yapımının Sonucu (=

boncuklu_arkadaslik_bileklik_yapimi4