Kırmızı Kalp Motifli Dostluk Bilekliği Nasıl Yapılır? Arkadaşlık Bilekliği Videolu Anlatım

Bu yazımızda Kırmızı Kalp Motifli Dostluk Bilekliği Nasıl Örülür? Kırmızı Kalp Motifli Arkadaşlık Bilekliği Nasıl Örülür? sorularının cevabını vermek için bu tür bileklikler hakkında kısa bir bilgi paylaşacağız ve ayrıca yapmış olduğumuz bir örneği de sizlerle paylaşıyoruz..

Öncelikle arkadaşlık bilekliğini örmek için gerekli malzemeleri görüyoruz. 2 farklı renkte ip, gerekli uzunluklardan kesmek için makas ve uçlarının püsküllü olmasını engellemek için çakmak.

kirmizi_kalpli_dostluk_bileklik

Dostluk Bilekliği Nasıl Örülür? Kalp Motifli Bileklik Nasıl Örülür? Anlatımı:

Gelelim kalp motifli bilekliğimizi yapmaya. Aşağıda görmüş olduğunuz 3-4-5-6 numaralı adımları dikkatlice inceliyoruz. Bir kırmızı bir siyah ip olacak şekilde 8 adet ipimizi yanyana sıralıyoruz. En dıştaki ipimizi bir yanındaki ipin bi üstünden bir de altından ve içeri kısımdan geçirme işlemini 2 kere tekrarlıyoruz ve sıralamamız değişiyor. Sol tarafta “Siyah-kırmızı”, şeklindeyken “kırmızı-siyah” sıralamasına dönüyor. Bu işlemleri bir sağ taraftaki dörtlüde bir de sol taraftaki dörtlüde ayrı ayrı yapıyoruz. Daha sonra ortadaki ipleri de kendi arasında düğümlüyoruz. Bu aşamanın kısacık videolu anlatımı resmin aşağısında bulunmaktadır.

kirmizi_kalpli_dostluk_bileklik2

kirmizi_kalpli_dostluk_bileklik3

Ve sonuç olarak boncuklu dostluk bilekliğimiz (=

kirmizi_kalpli_dostluk_bileklik4