Boncuklu Dostluk Bilekliği Nasıl Yapılır? Boncuklu Arkadaşlık Bilekliği Nasıl Örülür?
22 Haziran 2015
ornek

Boncuklu Dostluk Bilekliği Nasıl Yapılır? Boncuklu Arkadaşlık Bilekliği Nasıl Örülür?

Bu yazımızda Boncuklu Dostluk Bilekliği Nasıl Örülür? Boncuklu Arkadaşlık Bilekliği Nasıl Örülür? sorularının cevabını vermek için bu tür bileklikler hakkında kısa...

Bu yazımızda Boncuklu Dostluk Bilekliği Nasıl Örülür? Boncuklu Arkadaşlık Bilekliği Nasıl Örülür? sorularının cevabını vermek için bu tür bileklikler hakkında kısa bir bilgi paylaşacağız ve ayrıca yapmış olduğumuz bir örneği de sizlerle paylaşıyoruz..

boncuklu_arkadaslik_bileklik_yapimi

Dostluk Bilekliği Nasıl Örülür? Kalp Motifli Bileklik Nasıl Örülür? Anlatımı:

Öncelikle bize lazım olan malzemeler nelerdir, bunları bi görelim. Bileklik ipi ve yaklaşık olarak 30-34 adet boncuk.

boncuklu_arkadaslik_bileklik_yapimi2

Öncelikle boncuklu arkadaşlık bilekliğini 2 parça olarak düşünüyoruz. Birinci kısım boncuksuz olan ve bileğin altında kalacak olan kısım, diğeri ise boncuklu kısım. Boncuksuz kısım için tek yaptığımız şey herkesin bildiği üçlü saç örgü türü olan basit balıksırtı modeli. Bunu normal olarak yapıyoruz ve belli bir mesafeden sonra boncuklarımızı yerleştirmemiz gerekiyor. Aşağıda görmüş olduğunuz 3-4-5-6 numaralı kısımları dikkatlice inceliyoruz. İplerimizin uçları sağ ve sol uçlara geldikçe birer tane boncuk yerleştiriyoruz. Bilek oyuna göre değişmekle beraber ortalama olarak 15er sıra boncuk koyduktan sonra, tekrar boncuksuz kısma geçiyoruz. Ve uçlara birer tane sağlam düğüm atarak boncuklu bilekliğimizi bitirmiş oluyoruz.

boncuklu_arkadaslik_bileklik_yapimi3

Ve sonuç olarak boncuklu dostluk bilekliğimiz (=

boncuklu_arkadaslik_bileklik_yapimi4

Bir Yorum Bırak