Bileklik Örnekleri
19 Kasım 2015
ornek

Bileklik Örnekleri

Bileklik Örnekleri Bileklik örnekleri günümüzde çok fazla modellerle karşımıza çıkmaktadır. Görünüşleri harika olan bileklerin yapımları da bir o kadar rahat...

Bileklik Örnekleri

Bileklik örnekleri günümüzde çok fazla modellerle karşımıza çıkmaktadır. Görünüşleri harika olan bileklerin yapımları da bir o kadar rahat olmaktadır. Bu yüzden çoğu kişi evde farklı örneklerle bilekliklerini kendi yapmaktadır. Ayrıca satılan malzemelerle bile örnek olmadan güzel fikirler çıkarılabilmektedir. Sizde farklı tasarımlar yapmayı düşünürseniz az bir vakitle kendinize güzel bir bileklik yapabilirsiniz.

renkli-igne-oyasi-el-yapimi-bileklik-530x495 Fermuardan-bileklik-yapimi101 Fermuardan-bileklik-yapimi10 Fermuardan-bileklik-yapimi91 Fermuardan-bileklik-yapimi Fermuardan-bileklik-yapimi1 Eski-Tisortten-Bileklik-Yapimi-22.-Adim Eski-Tisortten-Bileklik-Yapimi-21.-Adim Eski-Tisortten-Bileklik-Yapimi-20.-Adim El-yapimi-tig-isi-bileklik-91 El-yapimi-tig-isi-bileklik-81 El-yapimi-tig-isi-bileklik-9 orgu bileklik ornekleri Şık-Bileklik-Yapımı makrome yapini bileklik boncuklu-uzun-bileklik-yapimi-600x645 pullu-bileklik-8 farkli-orgu-teknigiyle-bileklik-yapimi-600x746

Bileklik Örnekleri

Taşlı Bileklik Örneği; bileğinize göre bir deri parçası alarak kesin. Üzerine açık pembe veya beyaz doğal taşlar birbirine yapıştırarak arasından simli bir ip ile bağlamış görüntüsü verin. Sonrasında bu taşları deri parçası üzerine yapıştırarak, bileklik klipsi ile birleştirin.

Makrome Bileklik Örneği; makrome ipini bileğinizden bir kat büyük bir şekilde kesin. Sonrasında dört eşit parçaya ayırın. Üstten bir yere sabitleyin. İki ip ortada kalacak şekilde 2. ipi en sağ, 4. ipi en sola atarak tüm iplere aynı işlemi uygulayın. Tüm ipler diğer iplerin altından geçecek şekilde yapılmalıdır. Bitirdiğinizde ise bileklik klipsi ile birleştirin.

Plastik Saç Lastiğinden Bileklik; bu bileklik örneği çok kolay ve cıvıl cıvıl olmaktadır. Renkli saç lastiklerinde bir paket alın. Sonrasında sabit bir yere takın ve ikiye katlayarak sırayla aralarından birer birer lastik geçirerek birleştirin. Bileğinize göre olduğunda ise sabit tuttuğunuz ucu çıkarıp birbiri ile bağlayın.

İncili Bileklik Örneği; bu bileklik örneği bir yere giderken rahatlıkla kullanabileceğiniz şık bir bilekliktir. Saten bir kurdeleyi farklı bir bileklik üzerine sararak yapıştırın. Sonrasında ipe dizdiğiniz incileri bu saten kurdele üzerine yapıştırın ve sabitleyin.

Boncuklu Bileklik Örneği; birbiri ile kontrast renklerde boncuk ve ip edinin. Boncukların ortasının delik olmasına dikkat edin. Sonrasında ipe başından fiyonk yapın ve bir sağ bir sol aynı anda boncukların içinden geçirerek tamamlayın. Birbirine bağlayın.

Bir Yorum Bırak