Yeni Doğan Bebek Yelek Örneği
25 Şubat 2016
ornek

Yeni Doğan Bebek Yelek Örneği

Bebek Yelek Örnekleri Bebek yelekleri kısa sürede örülebilen sevimli örneklerdir. Annelerin kurtarıcısı, bebekleri uyandığında hemen giydirebileceği giyimlerdir. Yeni Doğan Bebek...

Bebek Yelek Örnekleri

Bebek yelekleri kısa sürede örülebilen sevimli örneklerdir. Annelerin kurtarıcısı, bebekleri uyandığında hemen giydirebileceği giyimlerdir.

Bebek yeleği yapılışıYeni Doğan Bebek Yelek Örneği; bu örnek yeni doğan için olduğundan dolayı 40 ilmek ile yapılmaktadır. İlk olarak 5 sıra haraşo örülerek başlanır, düğme için sağ ve sol taraftan 7’şer ilmek bırakılır. Orta kısım için düz veya dilediğiniz bir modeli 26 ilmek yapabilirsiniz. Bu şekilde dilediğiniz modeli bitirdikten sonra 5 sıra daha bir bütün olarak haraşo örülmektedir. Yaka için baştan 12 ilmek, sondan 12 ilmek yapılır ve aradaki 16 ilmek kapatılır. Yakanın bitişi 12 sıra kenardaki ilmekler bitirilerek arada yine aynı şekilde 16 ilmek kesilerek yaka kısmı bitirilmektedir. Yeleğin arka kısmı için yakadan sonra 5 sıra haraşo örülmeye devam edilmektedir. Sağ ve sol kısımlardan aşağıya 12 haraşo, 26 ilmek içinde düz örnek yapılarak; 12 diş ördükten sonra öne doğru kıvrılan kısımlar için 12 ilmek fazlalık çıkıyoruz. Öne kıvrılacak kısımlar için  13 ilmek örüp, 5 sıra haraşo ördükten sonra bitiriyoruz. Öne kıvrılan kısımlarda 3. sıra ve 17. sırada düğmeler için ilik açmayı unutmuyoruz.

Bu yeni doğan yelek örneği kollardan geçirilme yapılmadığından ve düğmeli olduğundan dolayı kolaylıkla bebeğe giydirilebilen bir modeldir. Dilerseniz bu yeleği mersereze ip ile örerek de mevsimlik olarak kullanabilirsiniz.

İlgili Kelimeler
bebek tgl işi yelek örnekleri

Bir Yorum Bırak