Bebek Yelek Örnekleri

Bebek Yelek Örnekleri

Bebek yelekleri hem kız çocukları hem de erkek çocukları için oldukça kullanışlı giyimlerdir. Kolaylık yapılan modeller ile çok çabuk bitmektedir. Tercih edilmesi artıkça da birçok farklı model gelmiştir.

bebek yelek örnekleri-bebekler-icin-yelek--bebek-ve-cocuk-orguleri-bebek-suveter-modelleri--bebekler-icin-yelek---12700 tunus-isi-orgu-bebek-yelekleri-530x707 bebek-orguleri-yelek-ve-patik-takimi Örgü-bebek-yelekleri-1 Deryanın-Dünyası-5-mart-Deryanın-Dünyası-5-mart-hırka-Deryanın-Dünyası-yelek-Deryanın-Dünyası-5-mart-yelek-derya-baykal-5-mart-bebek-yeleği-nasıl-örülür orgu-bebek-hirka-yelek-modeli-150x150 tig-isi-erkek-bebek-yelek-modelleri Anlatimli-orgu-yakadan-başlamali-bebek-yelek-MODELİ degisik-bebek-yelekleri-2 cok-guzel-anlatimli-basit-kiz-bebek-yelekleri-modelleri-resimleri el-isi-yazlik-orgu-bebek-tulum-sort-ve-yelek-modelleri2 kiz-bebek-yelek-modelleri-150x150 erkek-bebek-yelek-modeli-150x150 -tig-isi-orgu-pelerin-biciminde-bebekler-icin-cok-guzel-yelek-modeli-5265

Bebek Yelek Örnekleri

Smokin Bebek Yelek Örneği; bu model smokin gibi kuyruklu bir şekilde örülmektedir. Sadece kenar kısımları lastik örgü yapılır ve diğer bölümler haraşo olarak devam eder. Arka ve ön bölüm olarak örüldüğünde koltukaltı için kesilerek hafif içe doğru girilir. Tamamlandığında birleştirilir.

Delikli Yelek Örneği; delikli örnek yapılırken ajur örgü tekniği kullanılmaktadır. İnce şiş ile ördüğünüzde daha yumuşak olacak ve her mevsim kullanabileceğiniz bir giyim olacaktır. Aynı şekilde arka ve ön yüz olarak örülmektedir. Arka yüz düz örgü yapılır. Ön yüz ajurlu örgü yapılarak bitirilip birleştirilir.

Tığ İşi Yelek Örneği; tığ ile birçok yelek modeli yapılabilmektedir. Tunus işi, boncuklu ve kurdeleli şekillerde yapabilirsiniz. Bu yüzden bebek yelek örneklerini rahatlıkla yapabilir ve kolaylıkla bitirebilirsiniz.

Farklı Renk Yelek Örneği; iki ön yüzü farklı renklerde örülen bu yelek örneği pirinç örgü ile yapılmaktadır. Ön yüzler pirinç yapılırken arka taraf tek renk olarak ters örgü şeklinde örülmektedir. Renkleri bebeğinizin cinsiyetine göre belirleyebilirsiniz. Dilerseniz sırt kısmına tığ ile işleme de uygulayabilirsiniz.

Dantel Motifli Yelek Örneği; bu yelek örneğini düz bir şekilde haraşo örerek bitiriyorsunuz. Sonrasında ön kısımlarına küçük boncuklar ve eteğine dantel motifli tül dikerek süsleyebilirsiniz. Bu şekilde çok sevimli bir kız bebek yeleği elde etmiş olursunuz.

Çam Kozası Motifli Yelek Örneği; bu örgü tekniği 6 ve katları şeklinde örülmektedir. İlk olarak göğüse kadar gelen kısım haraşo şeklinde örülmektedir. Sonrası ise ilmekleri çaprazlayarak ve artırarak devam etmektedir. Yaka kısmı çam kozası şeklini almaktadır.

İlgili Kelimeler
bebek yelekleri modelleri