Tığ İşi Şapka Örneği

Tığ İşi Şapka Örneği

Bebek Şapka Örnekleri Bebek şapkaları kışın soğuklarından bebeklerinizi korumanız için yapımı oldukça kolay olarak yapılan ve üreyen örneklerdir. Sizde farklı...

Bebek Şapka Örnekleri

Bebek şapkaları kışın soğuklarından bebeklerinizi korumanız için yapımı oldukça kolay olarak yapılan ve üreyen örneklerdir. Sizde farklı örnekler yaparak kısa sürede bebeğiniz için şapka örebilirsiniz.

Çocuk Şapkası Nasıl ÖrülürTığ İşi Şapka Örneği; öncelikle tığ işi ile şapka örneği yapımı bir bütün şeklinde gitmektedir.  İlk başlarken zincir çekmeden ipi bol tutarak içerisinden geçirilmektedir. Sonrasında bol tuttuğunuz ipi bırakmadan 2 zincir çekiyorsunuz ve bol tuttuğunuz ipin içerisinden geçirerek örgünün etrafında dönerek 14 tane dolgu yapıyorsunuz. Dolgular bittiğinde bol tuttuğunuz ipi çekerek küçültüyorsunuz ve etrafında dönerek şapka yapımını çoğaltmaya başlıyorsunuz. Bu şekilde her başlangıçta 2 zincir çekerek her dönüşte yanındaki trabzana batarak devam ediyorsunuz. Orta kısım büyüdüğünde çekilen 2 zincirin artırılması gerekmektedir. Bu şekilde büyüyene kadar devam edilmektedir. Aralarda 3 zincir, aynı yere batarken 2 zincir atılmaktadır. Bebeğinizin kafasına olduğunu düşündüğünüzde artırmayı bırakarak düz bir şekilde dönerek örneğe devam ediyorsunuz.

Aynı şekilde tığ işi ile birçok farklı şapka örneği yapılabilmektedir. Bereye düz bir şekilde tepeden başlanmaktadır. Bitirildiğinde sonrasında Minnie Mouse şeklinde tığ ile kulak hazırlanarak eklenebilmektedir. Bu şekilde şapka örnekleri çoğaltılabilmektedir.

Çünkü genel olarak şapka örnekleri tığ işi ile yapılmaktadır. Bu yüzden sizde tığ ile dilediğiniz şekilde örnek geliştirebilirsiniz.

Ayrıca tığ ile düz ördüğünüz şapka üzerine yine tığ birçok çiçek, arı ve buna benzer eklemeler yapabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak