Bebek Şapka Örnekleri

Bebek Şapka Örnekleri

Bebek şapkaları kış aylarının vazgeçilmezi ve bebeklerin korumalarıdır. Çok fazla tercih edilmelerinden dolayı oldukça fazla şapka modelleri üretilmektedir. Çiçek desenli, tığ işlemeli, şapka ve patik takımları bebekler için oldukça sevimli olmaktadır.

Bebek-Şapka-Örnekleri fiyonklubebek-örgü-şapka-bere-kapşon-örnekleri-130

Bebek Şapka Örnekleri

Fiyonklu Şapka Örneği; bu şapka modeli genel olarak kız çocukları için tercih edilmektedir. İp olarak 2 farklı renk kullanmanız gerekmektedir. Örnek; kazak başlanır şekilde; 1 ters, 1 düz şekilde örülür. Sonrasında sürekli düz devam edilerek boyut oluştuğunda tepeden büzülerek kesilir. Fiyonk için ise; etrafını düz haraşo yaparak orta kısmını berenin rengindeki ip ile devam ettirebilirsiniz.

Çizgili Şapka Örneği; bu şapka örneği kız ve erkek çocukları için farklı renkte ipler kullanılarak yapılabilmektedir. Bir bütün halinde tepeden başlanarak aşağıya doğru haraşo olarak devam edilmektedir. Renk olarak çizgili olması için 3 tane birbiriyle uyumlu ipler kullanabilirsiniz. Bitirdiğinizde ise; üzerine göz şeklinde örgü yaparak farklılık kazandırabilirsiniz.

Arı Motifli Şapka Örneği; tığ ile yapılan bu şapka modeli her bebek için rahatlıkla kullanabilecek bir modeldir. Tığ ile Tunus işi yaparak rahatlıkla örebilirsiniz. Bitirdiğinizde ise yine aynı şekilde tığ ile arı motifi yaparak tamamlayabilirsiniz.

Tavşan Şapka Örneği; bu model erkek bebeklerde oldukça sevimli durmaktadır. İki renk kullanarak tığ ile düz bir şekilde örülmektedir. Tavşan motiflerini ise hazır olarak satın alarak üzerine dikebilirsiniz. Aynı modelde patikler ile bir takımda oluşturabilirsiniz.

Püsküllü Şapka Örneği; lastikli ve karışık renkli bir ip ile ördüğünüz tüm bebekler için uygun olmaktadır. Model şapkanın tepesinden başlayarak aşağı ya doğru inmek ve kulakları da kapatmaktadır. Bu sayede bebeğinizin kulakları da üşümeyecektir.

Bu modellerden yola çıkarak birçok ekleme ile farklı örnekler üretebilirsiniz. Genellikle şapka örnekleri düz örgü veya tığ tekniği ile yapılırken işlemeleri farklı olmaktadır.

                                                   

.