Sevimli Bebek Patiği Örneği
5 Aralık 2015
ornek

Sevimli Bebek Patiği Örneği

Bebek Patik Örnekleri Bebeğinizin kış aylarında minicik ayaklarını sıcak tutmak isterseniz kolaylıkla hazırlanan patik örneklerini 1 günde tamamlayabilirsiniz. Sevimli Bebek...

Bebek Patik Örnekleri

Bebeğinizin kış aylarında minicik ayaklarını sıcak tutmak isterseniz kolaylıkla hazırlanan patik örneklerini 1 günde tamamlayabilirsiniz.

Güzel Bebek Patik YapımıSevimli Bebek Patiği Örneği; bu bebek patiği örneğini yaparken dilediğiniz şekilde arasına farklı örme tekniği uygulayarak yapabilirsiniz. Başlangıç için 33 ilmek ile başlıyorsunuz ve 6 sıra haraşo ördükten sonra 3 eşit parçaya bölüyorsunuz. İlk olarak 11 ilmek haraşoya devam ediyorsunuz. Burun kısmı için 10 ilmek düz örülüp, 11. İlmekte 2 tane alınarak geri dönülür. Şiş ters çevrilir ve aynı işlem sol şişteki 11 ilmek bitene kadar eşitlenerek devam edilmektedir. İki şişte de 6 ilmek kaldığında düz örülmeye devam edilmektedir. Burun kısmı bu şekilde bitirildikten sonra bileğinin yüksekliği için yine aynı şekilde haraşo ile devam ederek kesip bitirebilirsiniz.

 

videolu anlatım ;

kaynakça : Hülya TOSUN

 

Bir Yorum Bırak