Bebek Hırka Modelleri
19 Kasım 2015
ornek

Bebek Hırka Modelleri

Bebek Hırka Modelleri Bebekler için hırka örmek çok kolaydır. Küçücük olduklarından yaptığınız hırka modelleri de kolaylık çoğalır ve bitir. Siz...

Bebek Hırka Modelleri

Bebekler için hırka örmek çok kolaydır. Küçücük olduklarından yaptığınız hırka modelleri de kolaylık çoğalır ve bitir. Siz nasıl sona erdiğini bile anlamazsınız. Bebekler için hırkalar her mevsim kullanılabilen giyimlerdir. Üşümesinler diye yazın bile ince bir bebe yününden örülebilir. Hırka yapımı bittiğinde ise; şirinliklerine şirinlik katmak için üzerine birçok farklı resim işlemesi yapılabilir.

 

Bebek Hırka Modelleri

İp-bağcıklı-el-örgüsü-bebek-hırkası-modeli örgü bebek hırkası2 76704-orgu-kiz-bebek-hirkasi-modelleri-bebek-hirkalari-ornekleri örgü-bebek-hırka-modelleri-2 orgu-bebek-hirkasi-yapimi1 Kapüşunlu-Tunus-işi-bebek-hırka-modelleri örgü-bebek-hırka-örnekleri en-trend-bebekler-icin-kapsonlu-hirka-modelleri-foto-galerisi aciklamali-bebek-orgu-hirka-modelleri-derya-baykal-modelleri

Dantel Motifli Hırka Modeli; tığ ile yapılan modeller bütün olarak örüldüğünde kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca yapacağınız hırka başlangıçlarına hareket katmak için dantel motifi şeklinde yaparak başlama imkanınızda bulunmaktadır. Bu şekilde birçok farklı örgü teknikleri yapabilirsiniz.

Delikli Hırka Modeli; bu model tığ ile yapılmaktadır. İki farklı renkte yapıldığında kız bebekleri için oldukça sevimli durmaktadır. Kol kısmı kesilerek ilerlemektedir. Bu yüzden bitirişi kolay olmaktadır. Bittiğinde ise kollar birleştirilmektedir.

Baklava Desenli Hırka Modeli; bu model yine diğer modeller gibi kanca burunlu tığ ile yapılmaktadır. Bu yüzden yapılışı sık olmasından dolayı sıcak tutan bir modeldir. Göğüs altına kadar olan kısma baklava şeklinde desenler yaparak ilerliyorsunuz ve kol ile göğüs bölümlerini çizgili şekilde devam ederek kolları birleştiriyorsunuz.

Çiçek Desenli Hırka Modeli; tığ ile 2 renk olarak başlanan bu hırka modelini önü üçgen bir şekilde ilik yerlerinde birleşmekte ve diğer kısımlar tek renk olarak devam etmektedir. Farklı renk olan sınırlara hırka modeli bittiğinde çiçek motifi işliyorsunuz. Yakalara da farklı renk olan ip ile işleme yapabilirsiniz.

Tunus İşi Hırka Modeli; tığ ile yapılan bu model direk basit tığ örgü tekniği ile bir bütün olarak tamamlanıp kol kısımları birleştirilmektedir. Üzerine ise aynı şekilde bebeğinizin cinsiyetine göre işlemeler ekleyerek farklılık yaratabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak