Sakız Adası Nişantaşı- More Than Soap Ürünleri

More Than Soap
Herkese Merhabalar !
Sakız Adası Nişantaşında bulunan ürünlerle yaz sonunda tanıştım. Tamamen doğal, el yapımı,  insanı özel hissettiren özel ürünler.
Sakız Adası Nişantaşı, İstanbul’un Nişantaşı semtinde bulunan, Yunan esintileri ile doğallığın, saflığın farkına varabileceğiniz, tamamen el yapımı ürünler satan bir butik.

Bu paket sayesinde hiç duymadığım, denemediğim, Lush ürünlerine muadil olarak gösterilen More Than Soap markasını ve ürünlerini de keşfetmiş oldum. 
Ambalajların güzelliği beni benden aldı diyebilirim. Paketi açtığımda etrafı miss kokular sardı. Çeşit çeşit sabunlar, kaş ve kirpik bakım yağı, daha önce hiç kullanmadığım katı parfüm.
More Than Soap
More Than Soap Mango&Karite Meyve Özlü Bitkisel Sabun:  Kremli, yağlı, hafif kirleri, lekeleri ve makyaj kalıntılarını nazikçe temizleyen, geriye yumuşacık bir cilt bırakan bir sabun. Makyajı cildi kurutmadan temizliyor. Cildinizin nefes aldığını hissediyorsunuz. Shea yağı, meyve temel yağları ve doğal mango özü içeriyor.Antiseptik özellikte olan bu sabun selülitli, lekeli, problemli ciltleri de onarmayı vadediyor. (Sabunun lekeleri açması için uzun bir müddet düzenli olarak kullanılması gerekli )
Üretiminin her aşaması el yapımı olarak gerçekleştiriliyor.
Ürünlerin içerisinde kullanılan yenebilir hammaddelere (Yulaf, portakal, süt, bal, çikolata, çilek, domates, fesleğen vb) karşı alerjisi olan kişilerin dikkatli kullanması öneriliyor.
More Than Soap
Lavanta sabunu, yüzde oluşan siyah nokta, akne, sivilce izlerini yok edip, ciltte oluşan ölü derileri temizlemeyi vadediyor. Biliyorsunuz lavanta çok yararlı ve iyileştirici özellikleri ile çoğu cilt bakım ürününde kullanılan bir bitki. Düzenli ve uzun süreli kullanımda kesinlikle işe yaradığını söyleyebilirim.
Yosun özlü sabun ise selülit oluşumunu engellerken deri altındaki yağ birikiminin azalmasına yardımcı oluyor. Bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırarak bu bölgelerde yağ birikmesini önlüyor. Ayrıca varis oluşumunu da engellemek sabunun vaatleri arasında.
More Than Soap
Buble Bath Bomb: 12 çeşit aromaterapik yağ içeren, köpüren bu Bubble Bath’i su ile doldurduğunuz küvete koyuyorsunuz. Yaklaşık 5 dakika içinde eriyor. İçerdiği aromaterapik yağlar sayesinde sizi, vücudunuzu o kadar rahatlatıyor ki. Duş keyfini sevenler, uzun tutanlar için kesinlikle ideal !
More Than Soap
More Than Soap Katı Parfüm: Daha önce hiç katı parfüm kullanmamıştım. Araştırdığım kadarıyla katı parfüm, özellikle astım gibi solunum rahatsızlığı olanlara önerilen bir parfüm türüymüş. Alerjik ciltler, koku eşiği düşük olanlar, parfüm sıkınca başı ağrıyanlar ve bebekler için de ideal. Çok hoş, bitkisel bir kokusu var. Oldukça da kalıcı.
More Than Soap
Ürünler içinde en merak ettiğim ürün Kaş ve Kirpik Bakım Yağı idi. Ambalajı oldukça kaliteli. İçerisinden bir kaş bakım yağı, bir kirpik bakım yağı olmak üzere iki ürün çıkıyor.
More Than Soap
More Than Soap

More Than Soap

More Than Soap
Kaş ve Kirpik Yağının içerisinde Zeytinyağı ,Ayçiçek yağı, Çörek otu Yağı, Susam Yağı , Buğday yağı ve Badem Yağı bulunuyor.  Kirpiklerinize bakım yapmak istediğinizde kirpik diplerine sürmeden kullanıyorsunuz. ( Kirpik diplerine sürdüğünüzde gözünüzün içerisine girerek gözü yakıyor, bulanık görmenize neden oluyor.) Kaş ve kirpiklere haftada 2-3 kez  kez akşamları yatarken uygulamak öneriliyor. Uyguladığım süre zarfında çok seyrek olan kaşlarımın çıkmayan yerlerinde ( özellikle uç kısımları ) kaş gördüğüm an ne kadar sevindiğimi anlatamam 🙂 Kirpik bakım yağı ise zor çıkan maskaralar sayesinde dökülen kirpikleri en aza indirdi.Kirpiklerimde bir dolgunluk hissetmedim ancak dökülmemesi de yeterli benim için. Şu anda iki ürünü de yarılamış durumdayım. Bitince mutlaka yenisini alacağım.
Benim Sakız Adası Nişantaşından kullandığım ürünler bunlardı.  Doğal içerikli, ilginizi çekebilecek bir çok ürün mevcut. Şule Hanıma ilgisi için çok teşekkür ediyorum. Eğer yolunuz Nişantaşı’na düşerse size Yunan esintileri hissettiren Sakız Adasına uğramayı unutmayın 🙂
Merak edenler için Adresi: Hacı Emin Efendi Sokak. 27/A Nişantaşı/ İstanbul
Ürünleri görebileceğiniz İnstagram adresi: Sakızadası_Nisantası